Ramka do puzzli 68×49 Homedecoration Easy – Biały – Plastik

Podziel się tą stroną!

Ramka do puzzli 68x49 Homedecoration Easy White Plastik - Rozpakuj

Zamówiłem tę ramkę puzzli od Homedecoration we wrześniu 2021 r. na Bol.com za 30,85 euro. Chciałem zobaczyć, czy puzzle składające się z 1000 elementów (wymiary 68×49 centymetrów) mieszczą się w ramce puzzli o wymiarach 68×49. Można by powiedzieć, że powinno pasować i pasuje 🙂 Ale możesz też pomyśleć o ramce do puzzli o wymiarach 50 × 70 centymetrów. Stworzyłem do tego specjalną stronę: wybierz puzzle 1000 elementów 68×49 do ramki puzzli 68×49 lub ramki puzzli 50×70 centymetrów?


Jak wygląda front ramki do puzzli Homedecoration Easy White 68x49?

To jest zdjęcie przodu ramki puzzli 68×49:
Puzzle Frame 68x49 Homedecoration Łatwy biały plastikowy przód
List przewozowy bol.com znajduje się pod płytką z twardego plastiku (bez szkła). Pod twardą plastikową płytką znajduje się również rodzaj instrukcji obsługi:

Co jest na papierze?
– Proszę usunąć folię ochronną z obu stron szkła artystycznego
– Aby otworzyć ramkę, przesuń koniec narożnika łączącego w górę o 5 mm, a następnie wypchnij narożnik.
– Zawiera również kod QR z tekstem „Przeskanuj mnie w poszukiwaniu wideo”. Pomyślałem, że będzie to pomocny film instruktażowy, ale oto ten film, który możesz zobaczyć:

Na początku myślałem, że to wciąż reklama na YouTube, ale tak naprawdę to wideo, które się z nią łączy. Pomyślałem, że to trochę dziwne, ponieważ nie pomaga mi to tak bardzo. Jest również w języku angielskim i nie jest to film Homedecoration. Pomyślałem sobie trochę wysiłku, aby samemu zrobić film, tak jak robię to na tej stronie 🙂


Jak wygląda tył ramki do puzzli Homedecoration Easy White 68x49?

To jest tył listy puzzli:
Puzzle Frame 68x49 Homedecoration Łatwy biały plastikowy tył
– Jak widać, tę układankę można powiesić zarówno w pionie, jak iw poziomie. Istnieją dwa wsporniki montażowe.
– Możesz również zobaczyć plastiki w rogach, których możesz użyć do otwarcia ramki puzzli, gdzie możesz zobaczyć, jak to zrobić w innym filmie.


Odłączanie ramki puzzli od Homedecoration

Jak widać w instrukcji jest napisane:
„Aby otworzyć ramkę, przesuń koniec narożnika łączącego w górę o 5 mm, a następnie wypchnij narożnik”. Uznałem to za dość skomplikowane i nie od razu to zrozumiałem. Musiałem najpierw spróbować tego kilka razy.
Ramka do puzzli 68×49 Homedecoration Easy - Biały - Plastik - Instrukcja
Na tym obrazku widać, które elementy są zaangażowane, należy przesunąć koniec jednego z czarnych plastikowych „haczyków” nieco w górę, a następnie nacisnąć.
Ramka do puzzli 68×49 Homedecoration Easy - Biały - Plastik - Poluzuj ramkę
Jeśli obejrzysz wideo, jestem pewien, że jest to dla ciebie jasne. Naprawdę łatwe do usunięcia i ponownego założenia. Ale najpierw musiałem spróbować kilka razy (czego nie pokazuję na filmie):


Zdejmowanie plastikowej folii ochronnej z ramki puzzli

W instrukcji jest też:
„Proszę zdjąć folię ochronną z obu stron szkła artystycznego”. Jednak: Jestem prawie na 100% pewien, że należy to zrobić tylko z 1 strony, a mianowicie strony, z której łatwo widać folię i można ją łatwo usunąć. Poszedłem też zdjąć folię z drugiej strony, ale to jest dużo trudniejsze ORAZ szkło artystyczne staje się wtedy naprawdę matowe. Więc: usuń tylko 1 stronę folii (przynajmniej z tą listą puzzli!):
Ramka do puzzli 68×49 Homedecoration Easy - Biały - Plastik - Instrukcja
I cały film, na którym widać, co zrobiłem:

Możesz zobaczyć wynik, jak to wyszło. Zdejmowanie dwóch stron folii nie idzie dobrze; w przeciwnym razie plastikowa płyta szklana stanie się bardzo matowa:


Jaki jest materiał i jakość plastikowej płytki ramki do puzzli Homedecoration Easy White 68x49?

Plastikowa płytka zawarta w ramce puzzli jest elastyczna. To na pewno nie jest szkło. A zatem nie super super przezroczysty, ale ok jakości. Widziałem już wyraźniejszy plastik. Nic więcej do odnotowania.


Co jest specjalnego w tej liście puzzli?

Nie tyle na widoku, to lista puzzli, jak wiele innych. Ale: ta ramka do puzzli jest jedną z nielicznych dostępnych w rozmiarach 1 × 68 centymetrów. To dokładnie ten sam rozmiar, co wiele puzzli składających się z 1000 elementów. Prawie wszystkie inne ramki puzzli mają rozmiar 50 × 70. Który rozmiar wybierzesz, zależy od twoich własnych życzeń. Ale napisałem dla ciebie pewną radę: czy wybrać ramkę puzzli 68×49 lub 70×50 dla puzzli 1000 elementów?


Jakie są rzeczywiste wymiary ramki puzzli Homedecoration Easy White 68x49?

Rzeczywiste wymiary ramy puzzli Hoemdecoration to 50 cm wysokości x 69 cm szerokości. W tym obręcz. Wszędzie granica ma szerokość 1 centymetra. Więc co zostaje ci po obu stronach, jeśli nie uwzględnisz krawędzi:
– szerokość: 69 centymetry – 1 centymetry – 1 centymetry = 67 centymetrów
– wzrost: 50 centymetry – 1 centymetry – 1 centymetry = 48 centymetrów
Więc jeśli masz układankę składającą się z 1000 elementów o szerokości 68 centymetrów i wysokości 49 centymetrów, zobaczysz, że brakuje 0,5 centymetra ze wszystkich stron układanki (Wyjaśnienie: szerokość układanki wynosi 67, a rama układanki 68 centymetrów. to w sumie zostaje 1 centymetr (Dzielenie przez 2 oznacza, że ​​0,5 centymetra puzzli znajdzie się pod ramą po obu stronach). Miej to w pamięci. Pokazując ponownie wymiary ramki puzzli i szerokość krawędzi:
Ramka do puzzli 68 × 49 Home decoration Easy - Biały - Plastik - Przód


Czy jest passe-partout z ramką do puzzli Homedecoration Easy White 68x49?

Być może nie wszystkim znane passe-partout to granica. Zwykle wykonany z twardego kartonu, który znajduje się w ramce puzzli i może być umieszczony wokół puzzli lub nad puzzlami. Lub jeśli puzzle są za małe do ramki puzzli, możesz na przykład użyć passe-partout jako „białego tła”. W tym drugim przypadku nie zobaczysz np. twardej, brązowej tektury tylnej ramki puzzli Homedecoration.


Oprawianie puzzli bez kleju

Zaletą tej ramki puzzli jest to, że ma dokładnie 68×49 centymetrów. Ten rozmiar prawie nie istnieje. Wadą jest to, że gdzieś w ramce puzzli trzeba „wsunąć” twardą tekturową płytkę i plastikowy ekran. W rezultacie: jeśli umieścisz również puzzle między płytą z twardego kartonu a plastikowym ekranem, to: nie możesz już wsunąć całości w ramkę puzzli. Wtedy jest za grubo. To rozczarowanie. Jeśli więc chcesz oprawić puzzle z tej listy, jedyną opcją jest oprawienie puzzli BEZ plastikowego ekranu. Jest to możliwe i możesz je również powiesić (zobacz mój film poniżej, gdzie to robię), ale puzzle są wtedy odklejane w ramie, a także bez ekranu. Nie mam doświadczenia, czy twoja układanka kiedykolwiek się rozpadnie. Moja rada w tej sprawie jest następująca: idź przyklej swoją układankę klejem do puzzli, a następnie powieś ją w tej ramce. Jak więc widać na poniższym filmie, pominąłem plastikowy ekran. Bardzo ważne jest również to, aby łatwo zsunąć układankę na tekturową płytkę, aby mieć pod ręką matę do puzzli (lub coś innego!), na której można łatwo zsunąć układankę. A Mata do puzzli Qualico z mojego przykładu działa dobrze, a zielona filcowa mata do układania puzzli z pewnością nie będzie (nie?) działać poprawnie.
Ważne jest również, aby bardzo uważać, aby nie połamać elementów układanki, ponieważ układanka ściśle przylega do ramy. Lepiej: pasuje, ale czasami rama trochę się wygina. Więc uważaj! Jak widać, udało mi się. Cały proces możecie zobaczyć na poniższym filmie:


Zawieszanie puzzli w ramce puzzli

Zawieszenie oprawionej układanki nie jest takie trudne. Zaletą jest to, że ramkę puzzli można powiesić zarówno w poziomie, jak iw pionie. Ten Sports Day 2 to pionowa łamigłówka. Trzeba trochę wygiąć czarny kołek do zawieszania na tej ramce puzzli, inaczej nie da się na nim zawiesić gwoździa.I ważne: czy zamierzasz skleić puzzle, czy spróbujesz powiesić bez kleju. Nie wiem, czy puzzle w nim zostaną. Zobacz teksty i filmy powyżej: plastikowa ramka nie pasuje. Wszystko w jednym filmie:


Ponownie usuń łamigłówkę z listy łamigłówek

Ważne jest również, aby podczas usuwania układanki z listy puzzli (jeśli chcesz odłożyć ją z powrotem na matę puzzli!) łatwo wsunąć ją na matę puzzli (Używam maty do układania puzzli Qualico). Zielona filcowa mata do puzzli nie będzie działać dobrze. Jeśli chcesz umieścić układankę w pudełku, to oczywiście robisz to dość łatwo i szybko. Pokażę ci, jak złożyć układankę z powrotem na matę do układania puzzli. Nie takie skomplikowane:


Podsumowując: użyj tej ramki do układania puzzli?

To jest możliwe. Wystarczy wspomnieć o kilku rzeczach:
– Idealnie, że ta ramka puzzli ma wymiary 68 × 49, ten rozmiar nie jest powszechnie dostępny. Ramki puzzli mają często wymiary 70×50.
– Plastikowa płytka NIE pasuje pomiędzy. Musisz więc zacząć sklejać swoje puzzle. LUB powiesisz puzzle w ramie bez plastikowej płytki ochronnej.
– Mała część twojej układanki wpada pod ramę. Dzięki ramce 50 × 70 masz wolne miejsce wokół puzzli.

Zobacz, co lubisz i co chcesz robić. Zawsze możesz wypróbować inną listę, jeśli lepiej odpowiada Twoim potrzebom.


Ta ramka do puzzli 68x49 jest dostępna w 12 kolorach

Rozmiar i kolor Lista zagadek
Ramka do puzzli 68 x 49 - Biała
Ramka do puzzli 68 x 49 - Brązowa o strukturze drewna
Ramka do puzzli 68 x 49 - Czarny połysk
Ramka do puzzli 68 x 49 - clerestory
Ramka do puzzli 68 x 49 - Srebrna
Ramka do puzzli 68 x 49 - Srebrny Antyk
Ramka do puzzli 68 x 49 - Czarny mat
Ramka do puzzli 68 x 49 - Złota
Ramka do puzzli 68 x 49 - Złoty Antyk
Ramka do puzzli 68 x 49 - Metalowa
Ramka do puzzli 68 x 49 - Metaliczny niebieski
Ramka do puzzli 68 x 49 - Metaliczna zieleń

O tym dostawcy

Pozycja
Wymiary puzzli 69 cm x 50 cm
Gruba lista 1 centymetrów
Nadaje się do puzzli 68 x 49 centymetrów
Kolor Dowcip
Materiał Plastik
Marka Dekoracja domowa
Rodzaj Prostokąt
EAN 4055131173228
Szerokość ramki na zdjęcia 69 centymetrów
Wysokość ramki obrazu 50 centymetrów
Materiał talerza / szkła Twardy plastik
Stojąc czy leżąc? Może zrobić jedno i drugie
Łącznie z passe-partout Nie

Gdzie mogę kupić?

dostawca Cena Do strony internetowej
Bol.com 30,85 (2021 września) Kup Teraz

Recenzje

Dodaj recenzję
1
2
3
4
5
Wyślij
     
Anulować

Dodaj recenzję

Puzzle 1000 sztuk
Średnia ocena:  
 opinie 1
drzwi Winnice Gerben van op Puzzle 1000 sztuk
To jest możliwe

Powyższą recenzję napisałem w październiku 2021. Można z niej ułożyć puzzle. Idealnie, że ta rama ma dokładnie 68x49 centymetrów, ten rozmiar jest trudno dostępny. Prawie zawsze 70x50. Rama nie jest wykonana z twardego materiału. Nie możesz użyć twardej plastikowej płytki, ponieważ ORAZ puzzle ORAZ plastikowa płytka nie mieszczą się w ramie. Moja rada: wiedz czego chcesz i co robisz!

Podziel się tą stroną!