układanie puzzli

Układanka do układania: jak to zrobić?
Regularnie przychodzi mi też do głowy, że bardzo długo pracujesz nad puzzlami (ułożenie własnego fotopuzzla zajęło mi 13 godzin!!). Wtedy czasem trochę szkoda, że ​​rozbierasz go niemal natychmiast po zrobieniu i wkładasz do pudełka. Cóż, oczywiście robienie tego jest również świetną zabawą. Ale czasami chcesz mieć możliwość oglądania (zdjęć) puzzli jeszcze dłużej. A wręczenie oprawionych puzzli może oczywiście być również bardzo miłym prezentem, który komuś dajesz. Na przykład możesz podarować razem fotopuzzle i piękną ramkę na zdjęcia. Oprawianie lub oprawianie puzzli lub systemu zawieszania puzzli: to wszystko to samo i zobacz dokładnie, jak możesz to naprawić tutaj.
NB: układanie puzzli 1000 sztuk? Zrobiłem na to osobną stronę, jeśli chcesz zobaczyć przykład tego, przeczytaj „Układanka do układania 1000 elementów"

Możesz oprawić puzzle, które bardzo Ci się podobają i np. powiesić je na ścianie lub podarować komuś w prezencie. Ale jak ułożyć układankę, którą stworzyłeś? Wytłumaczyłem ci to na tej stronie. Istnieją trzy opcje:

Nie. Co robisz?
1. Oprawianie puzzli bez kleju do puzzli.
Przeczytaj więcej poniżej
2. Opraw puzzle za pomocą kleju do puzzli.
Czytaj więcej na stronie „Klej do puzzli”
3. Nie oprawiaj puzzli, ale powieś je lub połóż.
Czytaj więcej na stronie 'Zawieszanie puzzli bez ramki'

1. Opraw puzzle bez kleju do puzzli

Dużą zaletą układania puzzli bez użycia kleju jest to, że można je ponownie rozłożyć. A potem można go wymienić lub przerobić, jeśli to konieczne. I możesz powiesić swoje ulubione (zdjęciowe) puzzle na ścianie w swoim domu na chwilę. To daje dodatkową przyjemność z układania puzzli.
Zalecam wykonanie poniższych kroków, aby wybrać odpowiednią ramkę dla swojej układanki.

Krok 1: Określ wymiary swojej układanki
Możesz przeczytać poniższy tekst dotyczący kroku 1, ale nagrałem też film pokazujący, jak określić rozmiar listy puzzli na podstawie wymiarów puzzli:

Ważne jest, aby najpierw sprawdzić wymiary wykonanej układanki. Wymiary te są zawsze podane z boku pudełka puzzli. Dla przykładu na poniższym zdjęciu wymiary po bokach puzzli następujących marek, a mianowicie: JUMBO (Jan van Haasteren), KING, Ravensburger. Widać, że puzzle KING i JUMBO mają takie same wymiary, czyli 68 centymetrów szerokości i 49 centymetrów wysokości. Natomiast puzzle KING mają inny rozmiar, a mianowicie 70 centymetrów szerokości i 50 centymetrów wysokości. Jeśli chcesz poznać wszystkie wymiary lub rozmiary lub formaty wszystkich puzzli, zajrzyj na stronę 'Puzzle z wymiarami".
Rozmiary puzzli 3 różnych marek po 1000 sztuk:
układanie-puzzli-1000-elementów-puzzle-różne-rozmiary-600-444

Krok 2: Określ materiał ramy puzzli
Możesz kupić ramki do puzzli z różnych materiałów, a mianowicie:

  • drewno
  • aluminiowy
  • plastik

Piękna ramka do puzzli sprawia, że ​​oprawione puzzle są jeszcze piękniejsze. Puzzle w pięknym opakowaniu! Ładna łamigłówka w nieładnej ramce puzzli to oczywiście trochę wstyd. Kupiłem ramkę do mojej fotopuzzli w HEMA. Obejrzyj ten film z rozpakowywania, a zobaczysz również wskazówki, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie ramki do puzzli (tak więc film częściowo zawiera również krok 3):

Krok 3: Kup ramkę do puzzli lub ramkę na zdjęcie: zwróć uwagę na swoje wymiary!
Zamów ramkę do puzzli online lub kup ramkę do puzzli w sklepie. Przyjrzyj się dobrze wymiarom swojej układanki. I pamiętaj, że zawsze będą jakieś małe kawałki zewnętrznej części układanki zasłonięte krawędzią ramki układanki. Ale w zasadzie to nie musi być wielka sprawa. To tylko bardzo mały kawałek. Na przykład, jeśli masz układankę 1000 elementów w standardowym rozmiarze 68×49 centymetrów (inny standardowy rozmiar układanki 1000 elementów to 70×50), kupuje się również ramkę układanki 68×49 centymetrów. Wszystkie wymiary puzzli wszystkich marek znajdziesz na stronie 'Wymiary puzzli'. Możesz też po prostu wyszukać w Internecie termin ramka na zdjęcia; ramka do puzzli jest prawie zawsze taka sama jak ramka na zdjęcie. Masz zarówno ramki do puzzli, jak i ramki do zdjęć z wszelkiego rodzaju materiałów, jakości i cen. Ale możesz łatwo oprawić puzzle w kupioną ramkę na zdjęcia.
Być może ładny, szczegółowy przykład wymiarów listy puzzli i wymiarów puzzli, które do niego pasują, zobacz stronę, którą zrobiłem o HEMA Fotopuzzle 50×70. Co tu zobaczycie: HEMA sprzedaje ramkę do puzzli 50×70, oczywiście również do puzzli 50×70. Ale rzeczywiste wymiary ramki puzzli to 73×53. Jednak przy tych wymiarach grubość krawędzi zmniejsza się z dwóch stron (2 x 2 centymetry). Układanka pasuje więc idealnie. Cóż, przeczytaj stronę i obejrzyj filmy na tej stronie.

Krok 4: Upewnij się, że puzzle znajdują się z tyłu ramki puzzli
Nie pomyślałem o tym wcześniej i najpierw ułożyłem puzzle, a potem pomyślałem, że chcę je oprawić. Ale masz problem: jak ułożyć puzzle z tyłu ramki na zdjęcia w jednym kawałku? A jak następnie zdobyć układankę, w tym tylną część ramki na zdjęcia? Cóż, zrobiłem to, czytaj dalej i obejrzyj wideo. Idealnie byłoby oczywiście, gdybyś wcześniej kupił ramkę puzzli i ułożył ją bezpośrednio z tyłu ramki puzzli. Wtedy zapobiegniesz całemu niezdarnemu skręcaniu się puzzli i twardej plastikowej płytki lub szklanej płytki. W końcu niezwykle trudno jest ułożyć łamigłówkę - tak, żeby się nie rozpadła! – do umieszczenia z tyłu ramki na zdjęcia. Ale jakoś mi się udało, koniecznie obejrzyjcie filmik. A więc tak, jak to robię na poniższym filmie – układanie puzzli na twardej tekturowej tylnej części ramy puzzli:

Zrobiłem o tym kolejny film, w którym możesz zobaczyć, jak to robię:

I na koniec filmik w trochę innej odsłonie:

Możesz zobaczyć cały plan krok po kroku jak oprawić puzzle bez kleju w ramkę puzzli Xenos na stronie 'Ramka do puzzli Xenos 50×70".

Krok 5: Teraz umieść tył, na którym leży układanka, w ramce puzzli
Ostatnią częścią jest umieszczenie tylnej części ramki puzzli, w tym puzzli w ramce puzzli. Kończymy teraz cały projekt oprawy! Jednak jak daleko już zaszliśmy: puzzle leżą na twardej tekturowej tylnej części ramy puzzli. Następnie umieścimy twardą plastikową płytkę na wierzchu. Najtrudniejsza część jest teraz: musisz odwrócić to wszystko i umieścić to dobrze na liście puzzli. Idealnie byłoby, gdybyś złożył tę układankę składającą się ze szklanej płyty i twardego kartonu razem. Masz duże szanse, że Twoja układanka się rozpadnie. I zmierzyłem, że ułożenie tej fotopuzzli zajęło mi 13 godzin. W końcu udało mi się to zrobić na własną rękę, ale jest to jednak trochę potu!
Możesz zobaczyć, jak to zrobić w poniższym filmie:

Jeśli wykonałeś również ten krok, jest gotowy! I wygląda naprawdę ładnie:
Układanie puzzli-1000-elementów-ukończone
I widzisz, wisi na ścianie:
Układanka-puzzle-1000-elementów-na-ścianie

Czytaj więcej
Mniej czytać

Ramka do puzzli 50x70 HEMA - Naturalna - Drewno

Ramka do puzzli 50×70 (Natural + Wood) firmy HEMA do puzzli 1000 elementów. Przeczytaj moją recenzję.

Ramka do puzzli 50x70 HEMA - Czarny - Drewno

Ramka do puzzli 50×70 (Czarny + Drewno) firmy HEMA do puzzli 1000 elementów. Przeczytaj moją recenzję.

Ramka do puzzli 50x70 Xenos - Biała - Plastik

Ramka do puzzli 50×70 (Biały + Plastik) od Xenos do puzzli 1000 elementów. Przeczytaj moją recenzję.

Ramka do puzzli 68x49 Homedecoration Easy - Biały - Plastik

Ramka do puzzli 68×49 (biały + plastik) od Homedecoration do puzzli 1000 elementów. Przeczytaj moją recenzję.

Rama puzzli Ikea 50x70 czarna

Ramka do puzzli 50×70 (Czarna + Płyta pilśniowa) z Ikei do puzzli 1000 elementów. Przeczytaj moją recenzję.