Materiał na matę do puzzli: jakie są i jakiego wyboru możesz dokonać?

Materiał, z którego wykonana jest mata do puzzli, jest bardzo ważny, jeśli chcesz kupić matę do puzzli. Układamy układankę na materiale maty puzzli. Jakie materiały możemy wyróżnić?

Materiałowa mata do układania puzzli Przedłużony
Chcieć Zielona filcowa mata do puzzli
Kauczuk Mata do puzzli z czarnej gumy

Na jakie elementy materiału puzzli zwrócić uwagę?

Jeśli zamierzasz kupić matę do puzzli, ważny jest materiał:

1. Czy elementy układanki łatwo się przesuwają
Przesuwanie puzzli jest bardzo ważne, ponieważ bardzo fajnie jest, gdy położysz blok np. 5 puzzli gdzieś na swojej macie puzzli i możesz nagle połączyć go z innym miejscem puzzli. Wtedy chciałbyś przesunąć ten klocek z 5 puzzlami i nie musieć go podnosić (bo wtedy często się rozpadają). W takim razie bardzo fajnie, jeśli mata do układania puzzli ma łatwo przesuwalną powierzchnię.
2. Czy mata do układania puzzli łatwo się brudzi?
To zależy trochę od tego, jak czysty jest twój dom i gdzie układasz puzzle w domu i czy masz na przykład zwierzęta domowe. Mam koty w domu iz doświadczenia wiem, że bardzo lubią leżeć na macie układanki. Najwyraźniej to lubią. Potem pojawią się na niej włosy i po kilku układaniach puzzli na macie puzzli fajnie, jeśli można ją łatwo wyczyścić np. wilgotną ściereczką.
3. Czy matę puzzli łatwo się czyści?
Fajnie, jeśli w łatwy i przystępny sposób możesz wyczyścić swoją matę do układania puzzli. Lubię, kiedy mogę to zrobić szybko wilgotną szmatką. Że nie trzeba jej prać np. w pralce i suszyć.

Jakie maty do układania puzzli przetestowałem?

Jako przykład wziąłem dwie maty do puzzli, a mianowicie:
1 z Mata do puzzli JUMBO do puzzli do 3000 elementów (z zieloną filcową matą do układania puzzli)
jumbo_puzzelmat_voor_puzzel_van_1000_1500_2000_en_3000_stukjes_alles_uitgelgd_op_de_puzzelmat_zelf 600x400
2 z Mata do puzzli Qualico do puzzli do 1500 elementów (z czarną gumową matą do układania puzzli)
Mata do puzzli Qualico do 1500 elementów - wszystko z pudełka od góry

Zielona filcowa mata puzzle – czym charakteryzuje się zielony filc?

W moim przypadku: Mata do puzzli JUMBO do układania puzzli do 3000 elementów
- Przesuwanie puzzli: to dobrze, ale jeśli porównasz to z gumową matą do układania puzzli, na gumowej macie do puzzli jest łatwiej.
- Zabrudzić się: zielona filcowa mata do układania puzzli „brudzi się” szybciej, ponieważ włosy lub kurz mogą w niej szybciej utknąć. JEDNAK: to naprawdę zależy od tego, czy masz zwierzęta, jak czysty jest twój dom i gdzie układasz puzzle!
- Czyścić: zieloną filcową matę do układania puzzli można czyścić wilgotną ściereczką, ale nie usuniesz wszystkich włosów i/lub kurzu, więc musisz pracować bardziej rygorystycznie. Na przykład włóż filcową matę do układania puzzli do pralki. Ale: decydujące znaczenie ma to, jak brudna jest Twoja mata do układania puzzli i jak bardzo chcesz ją wyczyścić? Za pomocą wilgotnej zielonej szmatki możesz całkiem dobrze wyczyścić zieloną matę z puzzli. Jeśli naprawdę lubisz czyste-czyste, powinieneś użyć pralki.Gumowa mata do układania puzzli – czym charakteryzuje się guma?

W moim przypadku: Mata do puzzli Qualico do układania puzzli do 1500 elementów
- Przesuwanie puzzli: jest okej. Mata do puzzli Qualico jest wykonana z Neopren. Jest to rodzaj gumy, z której wykonane są również skafandry do nurkowania. Lub na przykład podkładki pod mysz. Naprawdę łatwiej się ślizga w porównaniu z matą z puzzli z zielonego filcu.
- Zabrudzić się: Qualico też się ze mną pobrudził, z 2 kotami chodzącymi po domu. Jednak mniej lubią leżeć na czarnej gumowej macie niż na zielonej filcowej macie puzzli. W moim przypadku obydwie maty puzzli brudzą się tak samo kocią sierścią, jak normalną sierścią i kurzem.
- Czyścić: Gumowa mata do puzzli czyści się nieco lepiej wilgotną ściereczką niż mata z zielonego filcu. Jednak zarówno w przypadku gumowej maty do układania puzzli, jak i zielonej maty do układania puzzli z zielonego filcu, prasowanie wilgotną ściereczką nad rozmiarami puzzli jest łatwe i przyjemne. Jednak: gumowy czyści tylko trochę lepiej.


Test zielonej filcowej maty do puzzli w porównaniu z gumową matą do układania puzzli w filmie

Wszystkie powyższe można również zobaczyć w poniższym filmie:A więc: czy lepsza jest zielona filcowa mata do puzzli, czy gumowa czarna mata do puzzli

Pozycja Filcowa mata do puzzli Gumowa mata do puzzli
Łatwe przesuwanie puzzli
Zabrudzenie od maty do układania puzzli
Makkelijk szkoonmade
Cena Maty Puzzle

Moja rada: dokonaj własnego wyboru. Nie ma jednego ostatecznego werdyktu. Ponieważ zielona mata puzzli jest prawie zawsze (dużo) tańsza niż gumowa mata puzzli. A przy jednej osobie mata do układania puzzli nigdy się nie brudzi, a u drugiej tak. Oto, jakie były moje odkrycia podczas testowania tych dwóch mat puzzli tych dwóch marek. Jeśli kupisz matę do puzzli innej marki, materiały mogą być również inne.

Przegląd wszystkich zielonych filcowych mat do puzzli i wszystkich gumowych czarnych puzzli

mata do puzzli Liczba kawałków Chcieć Kauczuk
1500
3000
1500
1500
1000
3000
5000