QUALICO Mata Puzzle – 500 | 1000 | 1500 sztuk

Podziel się tą stroną!

O Matie Puzzle QUALICO 1500 Sztuk

Kupiłem tę matę Qualico Puzzle Mat za 500, 1000 i 1500 sztuk w sierpniu 2021 roku za 38 euro na Bol.com. Ta mata do układania puzzli ma 66 centymetrów wysokości i 122 centymetry szerokości. Jako wskazanie wymiarów standardowych puzzli:

 • Układanka 500 elementów ma: 49 centymetrów szerokości i 35 centymetrów wysokości
 • Układanka 1000 elementów ma: 68 centymetrów szerokości i 49 centymetrów wysokości
 • Układanka 1500 elementów ma: 90 centymetrów szerokości i 60 centymetrów wysokości
 • Układanka 2000 elementów ma: 98 centymetrów szerokości i 68 centymetrów wysokości
 • Układanka 3000 elementów ma: 122 centymetrów szerokości i 85 centymetrów wysokości

Na zdjęciu rozmiar i wymiary tej maty do układania puzzli

qualico_puzzle mat_do_1500_pieces_-_only_the_mat_incl_dimensions
Powyższe ponownie w tabeli: jakie puzzle pasują do tej maty do puzzli Qualico do 1500 elementów?

Liczba kawałków Puzzle z wymiarami Wymiary Qualico Puzzle Mat
500 49 cm szerokości x 45 cm wysokości 122 cm szerokości x 66 cm wysokości
1000 68 cm szerokości x 49 cm wysokości 122 cm szerokości x 66 cm wysokości
1500 90 cm szerokości x 60 cm wysokości 122 cm szerokości x 66 cm wysokości
2000 98 cm szerokości x 68 cm wysokości (NIE PASUJE) 122 cm szerokości x 66 cm wysokości

Jeżeli chcesz zobaczyć inne wymiary puzzli zapraszamy na naszą stronę 'Wymiary puzzli'. Jak widać, na tej macie do puzzli mieszczą się maksymalnie puzzle o wymiarach 122 x 66 centymetrów. Układanka złożona z 2000 elementów po prostu NIE zmieściłaby się na tej macie do układania puzzli. Mam rzadką układankę składającą się z 1000 elementówJan van Haasteren Sport Dzień 2 – 81260H' wykonane na tej macie puzzli.


Co znajduje się w pudełku QUALICO Puzzle Mat 1500 sztuk

Wyjaśniłem wszystko od razu po wyjęciu z pudełka, abyś mógł dokładnie zobaczyć, co kupujesz. Jeśli zamierzasz ułożyć puzzle z 500 lub 1000 elementów (ja zamierzam ułożyć 1000 elementów), niektóre maty puzzli wskażą białą linią, jaki rozmiar puzzli możesz umieścić na macie puzzli, jako przykład mata do układania puzzli Jumbo na których można również układać puzzle 1500 lub 2000 lub 3000 elementów:
HEMA fotopuzzle 1000 elementów na macie jumbo puzzle 2

Więc w pudełku jest:

 • Sama czarna mata do układania puzzli ma 66 centymetrów wysokości i 122 centymetry szerokości i jest wykonana z neoprenu. Neopren to ten sam materiał, z którego wykonana jest podkładka pod mysz (lub dobrze znane skafandry do nurkowania)
 • 1 biała tuba piankowa, wykonana z twardego materiału, biała
 • 3x czarne paski zamykające na rzepy
 • Karta z ładnym tekstem (patrz poniżej), zawierająca kod QR do zeskanowania (więcej o tym poniżej)

Mata do puzzli Qualico do 1500 elementów - wszystko z pudełka od góry

Kwadratowe pudełko z tekstami

Zrobiłem zdjęcie pudełka ze wszystkich stron, ale nigdzie nie jest napisane, że ta mata do puzzli jest przeznaczona do puzzli do 1500 elementów:
Mata puzzlowa Qualico do 1500 sztuk pudełko - 1

Mata puzzlowa Qualico do 1500 sztuk pudełko - 2

Mata puzzlowa Qualico do 1500 sztuk pudełko - 3

Mata puzzlowa Qualico do 1500 sztuk pudełko - 4

3 paski zamykające lub paski na rzepy

Wygodny do poluzowania i zapięcia:
Mata do puzzli Qualico do 1500 elementów - 3 rzepy luzem

3 tory zamykające / paski na rzepy

Kolejne zdjęcie, ale potem widać 3 paski na rzepy wokół rolki maty puzzli:
Puzzle Qualico do 1500 elementów - 3 rzepy

Mata puzzlowa Neopren Qualico - czarna

Nie przesuwa się dzięki gumce na dole, a góra jest bardzo gładka. Upewnij się, że logo jest widoczne u góry, że nie trzymasz maty puzzli do góry nogami.
Qualico puzzle mata do 1500 sztuk - tylko mataJPG

Ponownie mata puzzle z logo Qualico

W ten sposób dokładnie wiesz, jaki powinien być wierzch puzzli, czyli ten z logo:
Mata do puzzli Qualico do 1500 elementów - mata z napisem Qualico

W zestawie zwijana taśma piankowa

Widzisz rurkę z pianki, leżącą teraz na macie układanki. Ta rura nie jest pusta w środku. W przeciwieństwie do innych mat puzzli, nie jest to twarda tekturowa tuba, którą trzeba złożyć:
Mata do puzzli Qualico do 1500 elementów - w zestawie piankowa taśma zwijana

Karta z ładnym tekstem i kodem QR

Kod QR jest taki sam jak kod QR na zewnątrz pudełka, które już zeskanowałem – obejrzyj poniższy film o kodzie QR (i zarabiaj do 55 euro w kuponach!). Miła wiadomość od Qualico, w tym numer telefonu Whatsapp:
Qualico puzzle mata do 1500 elementów - kard

I ponownie zwinęła się mata puzzli

I jeszcze jedno zdjęcie zwiniętej maty do puzzli Qualico:
Mata do puzzli Qualico do 1500 elementów - zwijana mata do układania puzzli


QUALICO Puzzle Mat 1500 sztuk - rozpakuj pudełko

Zrobiłem film z rozpakowywania Qualico Puzzle Mat do 1500 elementów:


Mata Puzzle QUALICO i zeskanowanie kodu QR

Na opakowaniu maty puzzle QUALICO znajduje się kod QR, który można zeskanować.Zrobiłem to od razu i byłem bardzo ciekawy, co zobaczysz. Będziesz miał do czynienia z chatbotem w Facebook Messenger, który pomoże Ci w drodze i dostarczy wszelkiego rodzaju informacji i wskazówek. Zaczyna się nagłówkiem „Informacje i usługi”. Ale tutaj nie ma pełnej instrukcji ani filmu instruktażowego. Zobaczysz obraz (kilka błędów językowych - wydaje się, że został przetłumaczony z innego języka). Musisz wybrać, w jakim języku chcesz kontynuować, a następnie jaki produkt kupiłeś (nie mogli tego umieścić w tym kodzie QR, ponieważ skanuję swoją matę do układania puzzli?). Ale: działa ładnie, prosto i poręcznie. Na obrazku widać, co znajduje się w pudełku i jak korzystać z puzzli: uruchom układankę - użyj piankowej rurki - zwiń układankę - przymocuj paski. Dają również wskazówki do układania puzzli. Poręczny, piękny i starannie wykonany!

Następnie: nadal możesz zarobić 55 euro w kuponach! Wow, podczas gdy ta mata do układania puzzli kosztuje około 40 euro. Co musisz w tym celu zrobić? Następujące:
– recenzja maty puzzle QUALICO na Bol.com: daje 5 euro w bonach
– nagraj film pokazujący, że używasz maty puzzle QUALICO i dlaczego lubisz ten produkt; następnie musisz przesłać go do Facebook Messenger. Daje to 50 euro w kuponach od QUALICO! Naprawdę tego warte!

Muszę powiedzieć, że zarówno po opublikowaniu recenzji, jak i nakręceniu filmu, musiałem bardzo długo czekać na ludzką odpowiedź od Qualico. Zarówno kod rabatowy Bol.com, jak i kupon dotarły po kilku dniach. Do czasu, gdy przez Facebook Messenger rozmawiałem przez telefon z pracownikiem Qualico. Powinieneś wiedzieć, że poza tym zawsze rozmawiasz z tak zwanym botem na czacie. Tak więc trochę to trwało, ale jak tylko nawiązałem kontakt, wszystko poszło gładko i właśnie otrzymałem kod rabatowy na Bol.com oraz voucher.


Wyjaśnienie zagadki

Zacząłem wyjaśniać układankę, czyli układać wszystkie elementy na macie puzzli Qualico. Najpierw widzisz tutaj pudełko i elementy z pudełka na macie puzzli Qualico:
Mata do puzzli Qualico do 1500 elementów z pudełkiem Sports Day 2 i elementami na macie puzzli
Zawsze oddzielam proste kawałki od innych kawałków. Tym razem nie było to konieczne, ponieważ puzzle kupiłem z drugiej ręki i ku mojemu zaskoczeniu wszystkie proste elementy były już starannie zapakowane w plastikową torbę! Więc znowu ratuje :-). To, co od razu mnie uderza i rozczarowuje, to fakt, że nie wszystkie elementy mieszczą się na macie układanki na 2 elementów. Układanka jest oczywiście, bo składa się z 1500 elementów (1000×68), ale muszę ułożyć całkiem sporo elementów poza matą puzzli:
Puzzle Qualico matują wszystkie elementy posortowane i ułożone, ale jeszcze nie te właściwe
Zawsze jestem za kupnem bardzo dużej maty do układania puzzli z 3000 elementów, jeśli układasz puzzle z 1000 elementów. Którą matę do układania puzzli wybierzesz? Wyjaśniłem ci już kilka rzeczy: „jaką matę do puzzli wybrać lub jaka mata do puzzli mi odpowiada„?
To, co od razu mnie uderzyło, to bardzo cienka powierzchnia tej maty do układania puzzli, wykonana z neoprenu. Trochę śmierdzi tą czarną matą do puzzli (dlaczego jest czarna, a te wszystkie filcowe maty do puzzli są zielone?). Neopren to ten sam materiał, z którego wykonane są skafandry do nurkowania. Ale powierzchnia wydaje się bardzo ładna, bardzo gładka i bez problemu starłem z tej maty kilka kocich włosów! To jest obiecujące!

Możesz również zobaczyć wszystkie powyższe 1x w moim filmie:

Arggh… jeśli chcę ułożyć proste elementy lub krawędzie, to NIE zmieści się na macie puzzli tak, jak ją położyłem! Czego chce sprawa? Zagadka 'dzień sportu 2' jest pionowa łamigłówka (co to jest pionowa łamigłówka?)! A potem po prostu nie pasuje do tej maty do puzzli:
jan_van_rusheren_sportdag_2_-_vertical_puzzle
Musiałem więc wszystko przearanżować do właściwych proporcji:
jan van haseren dzień sportu 2 pionowe puzzle dobrze umieszczone na macie układanki qualico
Ale wtedy od razu wiesz, dlaczego prawie żadne (lub żadne ??) układanki pionowe nie są obecnie tworzone, po prostu układanki są mniej precyzyjne i łatwe. Jak widzisz, jestem po prostu mniej zdolny do osiągnięcia szczytu układanki. Zawsze idziesz na dół układanki, ale szczyt jest dość daleko. I większość łamigłówek tego nie lubi, ja też nie 🙂


Zwiń lub schowaj Matę Puzzle QUALICO

Zacząłem zwijać matę z puzzli Qualico. Celowo zostawiłem kawałki bardzo blisko krawędzi, aby zobaczyć, co się z nimi stanie. W przypadku mat z zielonego filcu niektóre elementy czasami wypadają, ponieważ są mniej wytrzymałe (czytaj wiotkie = filcowe). Jednak lotka się nie dzieje, wypadła tylko 1 sztuka. Mata do puzzli Qualico ma również bardzo małą (prawie niewidoczną) wypukłą krawędź wokół maty do puzzli. Myślę, że to pomaga, ale z pewnością pomaga to, że mata do układania puzzli Qualico jest bardzo solidna i wytrzymała. Matę puzzli można mocno dokręcić za pomocą pasków na rzepy, aby była mocno przymocowana. Sam miałem kilka razy kłopot z tym, jak założyć wokół niego paski na rzepy, aby paski na rzepy zawsze można było zamocować. Ale może to moja niezdarność (?). Jedyną rzeczą jest to, że musisz wziąć pod uwagę, że kawałki mogą całkowicie wypaść na końcu. Niech to będzie wskazówka, zanim zaczniesz układać puzzle na tej macie. Zobacz wideo, aby dokładnie zrozumieć, co mam na myśli:


Rozwiń matę puzzli QUALICO

Zrobiłem rozwijane wideo, w którym znajdują się wszystkie elementy układanki. Aby sprawdzić, czy elementy układanki pozostają na swoim miejscu. A przede wszystkim dobre, muszę powiedzieć! Tylko kilka elementów zostało obróconych, a układanka pozostała prawie całkowicie poprawna. Mam wiele doświadczeń z filcowymi zielonymi puzzlami, ale ten jest trochę lepszy. Żadne elementy nie wypadły, poza kawałkami na całym końcu (patrz tekst powyżej w punkcie „Zwijanie lub przechowywanie maty QUALICO Puzzle”). Trochę trudno było mi poluzować paski na rzepy, ponieważ trzeba je zdjąć od spodu.Nieco wygodniej jest w przypadku zielonej filcowej maty do układania puzzli, zazwyczaj na paskach mocujących znajduje się coś w rodzaju klipsa zamykającego.
Oto film, który na ten temat zrobiłem:


QUALICO i znak jakości SGS

Okazuje się, że mata do puzzli Qualico posiada znak jakości SGS. To nic dla mnie nie znaczy. Właśnie to sprawdziłem. SGS pisze to na swojej stronie internetowej „Zapewnianie jakości i usługi zapewniania jakości oferowane przez firmę SGS – upewnij się, że Twoje materiały, produkty, maszyny, sprzęt i obiekty przemysłowe są wytwarzane zgodnie ze wszystkimi przepisami”. Co więcej, SGS jest bardzo dużą firmą: „SGS jest światowym liderem w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, analiz i certyfikacji. Jesteśmy znani jako światowy wzorzec jakości i uczciwości. SGS utrzymuje sieć około 2600 biur i laboratoriów na całym świecie, zatrudniając ponad 93.000 XNUMX pracowników”.


QUALICO Puzzle Mata 1500 Sztuk - Czyszczenie

Co do brudzenia się: w naszym domu masz 2 koty, ale ani jeden kot nie usiadł na macie puzzli. W przeciwieństwie do zielonych filcowych mat, na których często siadali i kładli się. W rezultacie zostało na niej dość dużo włosków, które trudno usunąć. Dzięki temu Qualico wolniej się brudzi, ale jest też znacznie łatwiejszy w czyszczeniu. Dwie możliwości: twoje ręce już mają się całkiem dobrze. Ale jest to również bardzo łatwe przy użyciu lekko wilgotnej szmatki. Cały kurz i sierść zwierząt znikają bardzo łatwo! Zrobiłem o tym filmik:


Jakość maty do układania puzzli

Kiedy mówisz o jakości maty puzzli, myślę o tym, czy mogę łatwo przesuwać elementy puzzli na macie puzzli? TAk! To jest naprawdę bardzo miłe. Niewiarygodnie łatwe. Ale bardzo ładnie zrobione, zrobiły też mały wypukły brzeg, dzięki czemu kawałki puzzli nie spadają z maty puzzli ORAZ kiedy ją zwijasz, nie spadają tak łatwo. I to działa. Doświadczyłam też: nasze koty raczej na niej nie siadają, a zawsze siadają bezpośrednio na takiej zielonej macie filcowej, chociaż kładę na niej różne rzeczy, żeby temu zapobiec. Być może jest to materiał, na którym siedzenie nie wydaje im się atrakcyjne. Qualico można porównać do czegoś w rodzaju podkładki pod mysz. Fakt, że koty już na nim nie siadają oznacza, że ​​jest na nim znacznie mniej/brak kociej sierści. A jeśli pojawią się włosy, możesz je łatwo usunąć rękami. I jestem pewien, że nadal możesz to zrobić wilgotną szmatką. Ta mata do układania puzzli na tym nie ucierpi. Nie jest to również bardzo ciężka mata do układania puzzli. Tak bardzo zadowolony z jakości !!
Nagrałem powyższe wideo:


Plusy i minusy maty puzzle QUALICO

Plus:

 • Dobry materiał neopren, kawałki puzzli ślizgają się bardzo łatwo
 • Dobry materiał jakim jest neopren, łatwy do utrzymania w czystości ręką lub wilgotną szmatką
 • Podwyższona krawędź, dzięki czemu kawałki puzzli prawie nie wypadają po zwinięciu
 • Lekka mata do układania puzzli
 • Cena do jakości: Top! Ale jak na to spojrzeć. Najwyższej jakości, ale droższe, chyba że chcesz / (możesz) za to zapłacić

Min .:

 • Trochę niezgrabne te paski na rzepy. Miałem z tym trochę problemów
 • Stosunek jakości do ceny: średni! Ale jak na to spojrzeć. Drogie, jeśli nie chcesz / (możesz) za to zapłacić. Możesz dostać porównywalną zieloną matę filcową za około 22 euro
 • Jeśli ułożysz puzzle z 1000 elementów, nie wszystkie elementy zmieszczą się na tej macie układanki. Masz zamiar zwinąć, w pudełku muszą być kawałki
 • Kontakt z Biurem Obsługi Klienta, jeśli naprawdę chcesz porozmawiać z osobą / istotą ludzką, trwał długo. Ale po skontaktowaniu się z pracownikiem Qualico było to w porządku i bardzo pomocne

Moja WSKAZÓWKA?
Naprawdę uważam, że to najlepsza mata do układania puzzli, jaką do tej pory testowałem (wrzesień 2021). Jest to wprawdzie droższa mata do układania puzzli, ale w zamian dostajesz dużo!


Ocena tej układanki na liście „Najlepsza mata do puzzli”: Ocena 7,82

Ta mata do puzzli znajduje się na liście „Najlepszych mat do puzzli”. Wynik końcowy: 7,82
Wynik można zobaczyć tutaj:


Wyjaśnienie wszystkich ocenianych elementów maty do puzzli Qualico:
Test Pozycja Opis
1. Jakość rury Zaletą maty puzzle Qualico jest to, że tuba wykonana jest z pianki. To twardy, ale i lekki materiał. Poręczny, przez co mało wrażliwy na uszkodzenia.
2. Rurka Łatwość użycia Łatwość użytkowania jest bardzo prosta, nie trzeba samodzielnie montować tuby. Więc nic nie może pójść źle
3. Paski zamykające Paski zamykające wykonane są z rzepów. Muszę powiedzieć, że nie uważałem tego za bardzo przydatne, zawsze walczyłem z tym, jak to naprawić. Z czasem 1 również się zepsuł.
4. Łatwy do zrozumienia To prosty produkt. Dla mnie to przyszło naturalnie. Zawsze masz jakieś pytania, na które nie wszystkie odpowiedzi znajdują się w instrukcji.
5. Dostępna instrukcja Ograniczony. Dostępny jest kod QR, który można zeskanować i który odsyła do filmu wideo i szczegółowego planu korzystania z maty do układania puzzli. Możesz również skorzystać z usługi czatu - jako Dział Obsługi Klienta. W tamtym czasie odpowiedź na moje pytania zajęła mi dość dużo czasu. Ostatecznie jednak bardzo pomocny.
6. Zabrudzenie maty do puzzli Owszem, brudzi się kurzem/sierścią zwierząt domowych, ale w ograniczonym stopniu, po części dlatego, że koty dużo mniej lubią na niej leżeć niż na zielonej macie filcowej puzzli.
7. Czyszczenie maty puzzli Działa dobrze, wygodnie i szybko! To miłe. Samo Qualico nic o tym nie informuje.
8. Zwiń matę-puzzle Dodatkowe niuanse w macie puzzli dzięki krawędzi na zewnątrz maty puzzli zapobiegają nieznacznemu wypadaniu elementów.
9. Rozwiń matę puzzli Nie ma problemu!
10. Wysokiej jakości mata do układania puzzli Świetne, kawałki puzzli ślizgają się bardzo łatwo. Myślę, że to jeden z najważniejszych elementów maty do układania puzzli. Łatwo się czyści, nie brudzi. Lekka waga.
11. Stosunek jakości do ceny Bardzo dobrze. Na pewno guma. Niewielka wypukła krawędź na zewnątrz maty puzzli. Droższe z zielonych filcowych mat do układania puzzli, ale dostajesz to, za co płacisz

Chcesz poznać cały wynik testu moich doświadczeń z matami-puzzlami? Następnie przeczytaj stronę „Najlepsza mata do układania puzzli".


O tym dostawcy

Pozycja
Wymiary 122 centymetry (szerokość) x 66 centymetrów (wysokość)
Waga 1,5 kilogram
Marka JAKOŚĆ
EAN 5419980047427
Znak rozpoznawczy Certyfikat SGS
Materiałowa mata do układania puzzli Neopren
Materiał Rurka piankowa
Do jakich zagadek? 500, 1000 i 1500 sztuk
Do jakich zagadek? 90 cm szerokości x 60 cm wysokości
Paski zamykające Tak, 3 sztuki. Paski na rzepy
Puzzle? Nie, nie jest wliczony w cenę

Gdzie mogę kupić?

dostawca Cena Do strony internetowej
Bol.com 37,95 (sierpień 2021) Kup Teraz

Recenzje

Dodaj recenzję
1
2
3
4
5
Wyślij
     
Anulować

Dodaj recenzję

Puzzle 1000 sztuk
Średnia ocena:  
 opinie 2
drzwi marc op Puzzle 1000 sztuk
Śmiesznie drogie

Chciałem zamówić matę do puzzli teraz, cena wzrosła do 79,95 za ten rozmiar! Podnoszenie cen w ten sposób jest śmieszne. Niestety poddaję się.

drzwi Winnice Gerben van op Puzzle 1000 sztuk
Najlepsza jak dotąd mata do puzzli!

Napisałem powyższą recenzję i muszę powiedzieć, że była to jak dotąd najdroższa mata do układania puzzli (38 euro), ale jestem nią naprawdę podekscytowany! Właściwie chciałbym dać 6 lub 7 gwiazdek. Porównałem to z zielonymi filcowymi puzzlami. I tak, jest droższy, ale dostajesz to, za co płacisz.

Podziel się tą stroną!