Mata do puzzli Jumbo 'Puzzle & Roll Mata do puzzli Rolka do puzzli 500 | 1000 | 1500 sztuk

Podziel się tą stroną!

O puzzlach JUMBO „Puzzle & Roll Puzzle Mat Puzzle Roll od 500 do 1500 sztuk”

Kupiłem tę matę do puzzli JUMBO na Bol.com za 14,99 euro w październiku 2020 r. Ta mata do puzzli JUMBO jest odpowiednia dla:

 • puzzle po 500 elementów
 • puzzle po 1000 elementów
 • puzzle po 1500 elementów

Mata do puzzli ma wymiary 118 centymetrów (długość) x 66 centymetrów (wysokość). Jako wskazanie wymiarów standardowych puzzli:

 • Układanka 500 elementów ma: 49 centymetrów szerokości i 35 centymetrów wysokości
 • Układanka 1000 elementów ma: 68 centymetrów szerokości i 49 centymetrów wysokości
 • Układanka 1500 elementów ma: 90 centymetrów szerokości i 60 centymetrów wysokości

Na zdjęciu rozmiar i wymiary tej maty do układania puzzli

Mata do puzzli Jumbo Puzzle Roll Mata do puzzli Puzzle roll 500 i 1000 i 1500 sztuk

Powyższe ponownie w tabeli: które puzzle pasują do tej maty do puzzli Jumbo?

Liczba kawałków Puzzle z wymiarami Wymiary maty Jumbo Puzzle
500 49 cm szerokości x 45 cm wysokości 118 cm szerokości x 66 cm wysokości
1000 68 cm szerokości x 49 cm wysokości 118 cm szerokości x 66 cm wysokości
1500 90 cm szerokości x 60 cm wysokości 118 cm szerokości x 66 cm wysokości
2000 98 cm szerokości x 68 cm wysokości (NIE PASUJE) 118 cm szerokości x 66 cm wysokości

Jeżeli chcesz zobaczyć inne wymiary puzzli zapraszamy na naszą stronę 'Wymiary puzzli'. Jak widać, na tej macie do układania puzzli mieszczą się maksymalnie puzzle o wymiarach 90 x 60 centymetrów, co stanowi standardowy rozmiar puzzli składających się z 1500 elementów. Białe linie na macie układanki wskazują dokładnie, gdzie można ułożyć układankę, w zależności od liczby ułożonych puzzli. Zrobiłem układankę składającą się z 1000 elementów, układankę Jana van Haasterena, zatytułowaną „Gabinet Osobliwości'. Ta łamigłówka jest dostarczana w pudełku z inną łamigłówką, a mianowicie „Pracownia Rembrandta' a to pole nazywa się 'Dzień w muzeum"


Co znajduje się w pudełku z puzzlami JUMBO za 500 - 1000 i 1500 sztuk?

Zrobiłem dokładne zdjęcia zawartości maty Jumbo do puzzli 1000 elementów. Pierwsze to zdjęcie z 3 rurkami, które zsuniesz razem, ze złożoną matą puzzli w pudełku i samym pudełkiem:
JUMBO-Puzzle-Mat-pudełko-1000-elementów-z-zawartością

Oto zdjęcie z wyjaśnioną matą puzzli i całą pozostałą zawartością pudełka:
JUMBO-Mata-Puzzle-1000-elementów-pudełko-z-zawartością-puzzle-mata-objaśnienie


Mata Puzzle JUMBO 1000 elementów - Część 1 - Rozpakuj matę Puzzle

Na poniższym filmie możecie zobaczyć jak rozpakuję matę puzzli. I co jest w paczce. Pudełko zawiera:
– 3 części tekturowej tuby. Możesz łatwo zsunąć te 3 części razem. Na dwóch końcach tekturowej tuby znajdują się białe plastikowe zaślepki, które w razie potrzeby można zdjąć. Zasadniczo go nie używasz, chyba że trzymasz puzzle w tekturowej tubie zamiast w pudełku z puzzlami.
– 2 gumki, których użyjesz podczas zwijania puzzli. Umieść te elastyczne opaski wokół maty puzzli i tuby. Następnie matę puzzli ładnie zwija się wokół tekturowej tuby.
– Sama mata do puzzli oczywiście. Mata do puzzli ma wymiary 118 centymetrów (długość) x 66 centymetrów (wysokość)


JUMBO Puzzle Mata 1000 elementów - Część 2 - Elementy układają się na macie układanki

mata-puzzle-jumbo-puzzle-roll-puzzle-mata-puzzle-roll-500-do-1500-elementów
Po rozpakowaniu maty puzzli zacząłem wyjaśniać elementy układanki Jan van Haasteren składającej się z 1000 elementów na macie puzzli JUMBO. Jak widać, nie wszystkie elementy układanki mieszczą się na samej macie puzzli, ale wiele puzzli jest umieszczonych poza matą puzzli. Układanka układana jest głównie na macie układanki, a układanka JvH ma 69 centymetrów szerokości i 48 centymetrów wysokości. Dobrze na nim pasuje i zamierzam umieścić go w białych krawędziach maty do układania puzzli. Uważam za wadę, jeśli zwiniesz układankę na macie układanki, a następnie odłożysz pozostałe elementy z powrotem do pudełka i wyjaśnisz je ponownie następnym razem. To będzie cię kosztować trochę więcej czasu. Sam tego nie lubię, ale jest to oczywiście świetna opcja, jeśli nie masz nic przeciwko. Wiem też, że niektórzy ludzie nie układają puzzli na podłodze tak jak ja, ale trzymają je na przykład w pudełkach lub na tackach z puzzlami. Wtedy nie musisz ponownie obracać wszystkich pozostałych elementów. Widać również, że mata do układania puzzli ma pewne wybrzuszenia, ponieważ była złożona w pudełku. Jeśli o mnie chodzi, nie jest tak źle, ale jeśli nadal na to cierpisz, pokażę ci wskazówkę w dalszej części tej strony, jak to rozwiązać.

Jakość maty do układania puzzli

Materiał maty puzzli to rodzaj filcu, który bardzo ładnie układa puzzle. Możesz nawet łatwo wsunąć elementy układanki na matę puzzli. Sam mam doświadczenie z rodzajem filcowej maty do układania puzzli, ale zauważyłem, że ma tendencję do gubienia się włosów, a czasami kawałki „zahaczają się” o nici. Ale bardzo ograniczone!


Mata Puzzle JUMBO 1000 sztuk - Jak używać gumek?

Ta mata do układania puzzli jest dostarczana z 2 elastycznymi taśmami, za pomocą których można ładnie „zamocować” układankę wokół tekturowej tuby. Jednak nie do końca rozumiałem, jak używać tych gumek. Słyszałem to od mojego syna. Próbowałem „pociągnąć” wokół niego gumki. Jednak: możesz po prostu poluzować gumki, a następnie bardzo łatwo je przymocować. No spójrz tylko jakie to proste w zasadzie, nie znałem tego 🙁
UWAGA: Wideo, które widzisz poniżej, należy do tego Mata do puzzli JUMBO na 1000, 1500, 2000 i 3000 sztuk (to różni się od tego, co widzisz tutaj na tej stronie!!)


JUMBO Puzzle Mata 1000 elementów - Część 3 - Zwijana mata puzzli

Zamierzam teraz zwinąć układankę w matę puzzli JUMBO i przekonać się, jak dobrze to idzie. W rzeczywistości jest to dość łatwe do zrobienia i ważne jest, aby nie kłaść elementów płasko na krawędzi maty puzzli, ponieważ wypadną. Kiedy zaczynasz się zwijać, kilka kawałków spadło na mnie, ponieważ nie mogłem tak mocno docisnąć maty puzzli do rolki puzzli. Po tym nie spadł ani jeden kawałek. Jednak kiedy prawie skończyłem zwijać, zauważyłem, że położyłem kawałki trochę za blisko krawędzi, a następnie spadły z maty puzzli. Ale to jest doświadczenie, które nie przydarzy mi się następnym razem. Nadal trudno było zabezpieczyć gumkami, są dość ciasne. To dobrze na pierwszy rzut oka, bo wtedy mata puzzli będzie dobrze się wokół niej układać. Jak dla mnie mogłyby być trochę mniej ciasne.


Mata do puzzli JUMBO 1000 elementów - Część 4 - Rozwiń matę do układania puzzli

Rozwinięcie maty puzzli jest znacznie łatwiejsze niż jej zwinięcie. Elastyczne wanny można łatwo usunąć. Rozwijanie jest również łatwe, a elementy pozostają na swoim miejscu. Szczególnie na początku rundy. Jednak na końcu, gdy już prawie rozwinąłeś całą układankę, zauważasz, że mata puzzli jest mniej ciasna wokół tekturowej tuby, w wyniku czego niektóre elementy „odpadają”. Te kawałki lądują do góry nogami na macie puzzli. Uszkodzenia jednak nie są duże, chyba znowu musiałem obrócić jakieś 20-30 sztuk.


JUMBO Puzzle Mata 1000 elementów - Puzzle układają się na macie układanki

Mamy całą zagadkę Gabinet osobliwości Jana van Haasterena układane na macie puzzli JUMBO za 500, 1000 i 1500 sztuk. możesz teraz wyraźnie zobaczyć, jak układa się mata puzzli i czy nadal są na niej małe wybrzuszenia. Prawdopodobnie dlatego, że był złożony w pudełku. Nie miałem z tym większych problemów podczas układania puzzli. Ale spójrz na matę puzzli. Jeśli wolisz tego nie robić podczas zastanawiania się, znalazłem na to rozwiązanie. Mianowicie prasowanie maty z puzzlami z ręcznikiem kuchennym (lub bez). Możecie to zobaczyć w następnym filmie. Zobaczysz również efekt maty puzzli PO wyprasowaniu.


Mata Puzzle JUMBO 1000 sztuk - Jak wygląda mata puzzle PRZED prasowaniem?

Zrobiłem zbliżenie maty puzzli przed jej wyprasowaniem. Prasowanie naprawdę pomaga, obejrzyj też następny film, jeśli mata puzzli JEST prasowana. Sam nie miałem z tym żadnych problemów, ale wyobrażam sobie, że niektórzy wolą bardzo gładką matę do puzzli:


Mata Puzzle JUMBO 1000 sztuk - Prasowanie maty puzzle ze ściereczką pomiędzy

Tak, to prawda. Prasuję tutaj! To było jakiś czas temu. Ale matę z puzzli wyprasowałem ściereczką kuchenną pomiędzy, aby jej nie uszkodzić. Muszę powiedzieć, że potem wyprasowałem go również bez ściereczki pomiędzy, aby był jeszcze bardziej płaski. To też działa, ale uważaj, możesz oczywiście uszkodzić matę do układania puzzli!


Mata Puzzle JUMBO 1000 sztuk - Jak wygląda mata puzzle PO wyprasowaniu?

Po wyprasowaniu widać znaczną różnicę w porównaniu z bardziej płaską matą puzzli. Jeśli tego chcesz, jest to opcja!


Plusy i minusy JUMBO Puzzle Mata 1000 sztuk?

Plus:

 • z pewnością dobra jakość samej maty puzzli: filc. Puzzle łatwe i przyjemne. Kawałki można przenosić
 • tani! Za jedyne około 15 euro masz świetną matę do układania puzzli na 500, 1000 i 1500 sztuk
 • łatwy w użyciu

Min .:

 • nie wszystkie elementy układanki po 1000 sztuk mieszczą się na macie układanki, musisz je przechowywać samodzielnie lub użyć tacek puzzli lub arkuszy puzzli
 • mata puzzli po rozpakowaniu nie jest do końca gładka, w kilku miejscach jest zagięta co utrudnia "układanie".

Moja WSKAZÓWKA?

Powinien wolisz układać puzzle na większej macie do układania puzzli, na której wszystkie twoje elementy mogą leżeć w puzzlach składających się z 1000 elementów, a następnie wybierz matę puzzli JUMBO o 1 rozmiar większą, a mianowicie „Mata puzzle JUMBO za 1000 | 1500| 2000 | 3000 sztuk'. Dzięki temu możesz zwinąć WSZYSTKIE elementy w macie układanki i nie musisz wkładać ich z powrotem do pudełka ani używać tac puzzli.


Ocena tej układanki na liście „Najlepsza mata do puzzli”: Ocena 6,64

Ta mata do puzzli znajduje się na liście „Najlepszych mat do puzzli”. Wynik końcowy: 6,64
Wynik można zobaczyć tutaj:


A wszystkie oceniane elementy tej maty do puzzli Jumbo wyjaśniono:
Test Pozycja Opis
1. Jakość rury Cienka, twarda tekturowa tuba, która nie pęka bardzo szybko. Mimo to fakt, że musisz sam złożyć go z 3 części, może czasami spowodować lekkie uszkodzenie krawędzi. Nawiasem mówiąc, jest to duża tuba o średnicy 5 centymetrów - czyli 10 centymetrów mierzonych z jednej strony na drugą.
2. Rurka Łatwość użycia Ten jest dla mnie rozczarowujący, ponieważ wydaje się łatwy, ale w środku tuby jest też przedmiot, który może się przesuwać. Zobacz też mój film na ten temat
3. Paski zamykające Same w sobie w porządku, są bardzo elastyczne, ale nie z najmocniejszego materiału.
4. Łatwy do zrozumienia W większości tak, ale nie zrozumiałem tych pasków zamykających, że lepiej je najpierw zdjąć przy zakładaniu. A umieszczenie tych rur jedna na drugiej też było rzeczą.
5. Dostępna instrukcja To byłoby miłe. Na pudełku jest coś na 3 lub 4 obrazach, ale filmy instruktażowe lub instrukcja na papierze, obsługa klienta lub Whatsapp byłyby bardzo miłe.
6. Zabrudzenie maty do puzzli Zależy, mam zwierzaki i zauważyłem, że koty i koty bardzo lubią zieloną filcową matę do układania puzzli. Kurz i sierść zwierząt są łatwo zatrzymywane.
7. Czyszczenie maty puzzli Może i idzie, wilgotną mokrą szmatką. Nie usuniesz wszystkiego, ale uznałem to za akceptowalne. Nie próbowałem wkładać puzzli do pralki, ale spodziewam się, że zadziała całkiem dobrze.
8. Zwiń matę-puzzle Samo w sobie w porządku, jeszcze tylko jedna rzecz, aby założyć wokół niego paski zamykające. I pamiętaj, aby nie układać puzzli zbyt blisko krawędzi! Lekka mata do układania puzzli, łatwa do złożenia i/lub zrolowania.
9. Rozwiń matę puzzli Nie ma problemu z rozwinięciem!
10. Wysokiej jakości mata do układania puzzli Nie ma w tym nic złego, wszystko działa dobrze. Przesuwane elementy układanki również działają dobrze. W porównaniu do gumowej maty, ta gumowa podoba mi się bardziej. Ale są też znacznie droższe. Bardzo lekki, więc łatwy do przenoszenia lub zabrania ze sobą.
11. Stosunek jakości do ceny Cena do jakości jest z pewnością dobra. Możesz używać swojej maty do puzzli bardzo często, więc z pewnością nie jest ona droga. Poręczny, lekki i tani

Chcesz poznać cały wynik testu moich doświadczeń z matami-puzzlami? Następnie przeczytaj stronę „Najlepsza mata do układania puzzli".


O tym dostawcy

Pozycja
Wymiary 118 centymetrów (długość) x 66 centymetrów (wysokość)
Waga 700 gram
Marka LANDARA
EAN 8710126176900
Znak rozpoznawczy CE
Materiałowa mata do układania puzzli Rodzaj filcu
Materiał Tuba tekturowa
Do jakich puzzli? 500, 1000 i 1500 sztuk
Do jakich puzzli? Maksymalna długość 90 centymetrów i wysokość 60 centymetrów
Paski zamykające Tak, 2 sztuki
Puzzle? Nie wliczone

Gdzie mogę kupić?

dostawca Cena Do strony internetowej
Amazon.nl 13,99 (październik 2020) Kup Teraz
Bol.com 14,99 (październik 2020) Kup Teraz
Depuzzlegiant.nl 20,95 (październik 2020) Kup Teraz
Toychamp.nl 15,99 (październik 2020) Kup Teraz
Suprabazar.be 14,98 (październik 2020) Kup Teraz
Globos.nl 14,99 (październik 2020) Kup Teraz
Gameswinkeldebetovering.nl 17,95 (październik 2020) Kup Teraz
Battal.nl 14,99 (październik 2020) Kup Teraz
Internet-zabawki.com 13,40 (październik 2020) Kup Teraz
Blokker.nl 20,19 (październik 2020) Kup Teraz
Vd.nl 20,68 (październik 2020) Kup Teraz
Dreamland.be 16,95 (październik 2020) Kup Teraz
Rabat puzzle.nl 17,95 (październik 2020) Kup Teraz
Vidaxl.nl 21,17 (październik 2020) Kup Teraz
Geboortegirlfriend.nl 13,99 (październik 2020) Kup Teraz

Recenzje

Dodaj recenzję
1
2
3
4
5
Wyślij
     
Anulować

Dodaj recenzję

Puzzle 1000 sztuk
Średnia ocena:  
 opinie 1
drzwi Winnice Gerben van op Puzzle 1000 sztuk
Świetna mata do układania puzzli w dobrej cenie

Napisałem powyższą recenzję (październik 2020). Świetna mata do układania puzzli w bardzo dobrej cenie. Szczególnie materiał jest bardzo ładny. Nadaje się do co najmniej 3 rozmiarów puzzli, co jest również bonusem. Jeśli naprawdę chcesz zwinąć WSZYSTKIE elementy układanki w 1 i tę samą matę, wybierz większą matę puzzli!

Podziel się tą stroną!