Klej Hema Puzzle – 2×30 ml

Podziel się tą stroną!

O kleju Hema Puzzle Glue 2x30 ML - film z rozpakowywania

Kupiłem ten klej do puzzli HEMA w sklepie HEMA za 1,50 euro w październiku 2021 r. Nakręciłem film przedstawiający „rozpakowywanie” tego:

Jeśli spojrzysz na to, jak tuby są w opakowaniu; to dwie tubki po 30 ML każda. Nie mam pojęcia, dlaczego jest w 2 tubach, może dla lepszej trwałości? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​na 1 układankę składającą się z 1000 elementów potrzeba około 60 ML kleju do puzzli. Więc możesz łatwo posmarować 1 układankę 1000 elementów tymi dwoma tubami z HEMA. Każda rura ma około 12 cali wysokości. Obrazy – górny, który już rozpakowałem, więc wygląda trochę niechlujnie. HEMA nazywa to pisakiem klejowym i można go używać do „klejenia papieru i tektury” – jak opisuje to HEMA na tubce z klejem:
Klej do puzzli HEMA w opakowaniu
A na tym zdjęciu widać 2 tubki, każda po 30 ML. Mają więc około 12 centymetrów wysokości:
Klej do puzzli HEMA 2 tubki 2x30 ML


Klej do puzzli HEMA 2x30 ML - jak używać tubki?

Korzystanie z tuby jest proste, odkręcasz nakrętkę i możesz zacząć ściskać tubkę, a następnie wydostaje się klej. Tutaj możesz zobaczyć, kiedy czapka jest wyłączona:
Klej do puzzli Hema i zdejmij zatyczkę
UWAGA: jeśli zamierzasz posmarować puzzle klejem do puzzli, potrzebujesz jeszcze pędzelka do rozprowadzenia kleju po puzzlach!
Użyłem dość standardowego pędzla:
Klej do puzzli Hema z pędzelkiem


Klej HEMA Puzzle Glue 2x30 ML - jak nałożyć klej na puzzle?

Rozsmaruj klej do układanki na przedniej części układanki (nie na tylnej) i upewnij się, że klej dobrze wszedł między elementy układanki. Możesz najpierw rozprowadzić klej na całej puzzli, a następnie rozprowadzić go na puzzlach za pomocą pędzla. Zaletą jest to, że niewielka ilość kleju wydostaje się przez wąski „punkt” na górze plastikowej butelki kleju do puzzli. Możesz zobaczyć tę wąską kropkę u góry tutaj:
Klej do puzzli Hema i cienki otwór
Dzięki temu możesz bardzo wygodnie nauczyć się kleju, co jest szczególnie przydatne, jeśli chcesz przykleić puzzle. Zobacz także poniższy film:


Ile puzzli po 1000 elementów możesz pokryć tym klejem do puzzli?

W zasadzie możesz zastosować ogólną zasadę: do przetarcia 2 puzzli po 1000 elementów potrzebujesz około 100 ML kleju do puzzli. Ale oczywiście mogą być różnice. Nie tylko w zależności od jakości kleju, ale także od tego, ile i gdzie nałożysz klej na układankę. Z tym klejem do puzzli HEMA masz dostęp do 60 ML kleju do puzzli, więc wystarczy na 1 puzzle po 1000 elementów. Jak widać na filmach na tej stronie, masuję układankę ze 150 elementów. Jeśli to obliczę, to z pewnością możesz otrzymać 1 układankę złożoną z 1000 elementów, jeśli kupiłeś te 2 tubki kleju do puzzli. W tym przypadku wystarczyło mi posmarować puzzle 1x klejem do puzzli. Z pewnością nie jest to zaskakujące, jeśli musisz po raz drugi rozsmarować klej do puzzli.
Jak widać zużyłam tylko 1/3 tubki 30 ML na układankę ze 150 elementów – gdzie czarna linia to:
Klej do puzzli Hema jak daleko
Jeśli to obliczysz, możesz łatwo posmarować puzzle składające się z 500 elementów 1 tubką 30 ML


Jak wygląda tył opakowania – co jest na nim napisane?

Niewiele dodatkowych informacji z tyłu. Skleja papier i tekturę. Plamy po kleju można usunąć, ale klej nie może jeszcze wyschnąć. Przydatne wiedzieć, że powiedziałbym 🙂
hema_puzzle klej_tylny


W jaki sposób dostarczany jest ten klej do puzzli?

Nie zamawiałem tego kleju do puzzli przez Internet, ale po prostu kupiłem go w oddziale HEMA. Prawdopodobnie niewiele się zmieni w Internecie. W opakowaniu znajdują się 2 tuby. Jeśli nadal chcesz zamówić online, nie ponosisz kosztów dostawy, jeśli zamówisz od 25 euro lub więcej. Przy zamówieniach online do 25 euro płacisz (październik 2021) 3,95 euro kosztów wysyłki.


Jaka jest jakość tego kleju do puzzli?

Bardzo go lubię! Układankę wystarczyło tylko raz nasmarować i jak widać na poniższym filmie, układanka jest solidnie ułożona. Pozostawiam klej do puzzli do wyschnięcia na około 1-1 godziny. Za tę cenę uważam, że to bardzo dobry klej do puzzli. Oto zdjęcie sklejonych 1,5 elementów układanki:
Układanka klejona ze 150 elementów za pomocą kleju do puzzli Hema
Nawiasem mówiąc, Hema nie nazywa tego klejem do puzzli, ale klejem hobbystycznym. Zgadza się, można go używać do klejenia papieru i tektury. Zobacz na poniższym filmie, w jaki sposób puzzle są mocno przymocowane za pomocą kleju do puzzli:


O tym dostawcy

Pozycja
EAN ?
Inhoud 2x30ML
Marka HEMA
Typ autobusu Małe plastikowe kanistry bez gąbki
Okres trwałości po otwarciu Bardzo długi, dobrze zamknięty!
Ile puzzli do sklejenia 1 puzzle 1000 elementów

Gdzie mogę kupić?

dostawca Cena Do strony internetowej
HEMA.nl 1,50 (październik 2021) Kup Teraz

Recenzje

Dodaj recenzję
1
2
3
4
5
Wyślij
     
Anulować

Dodaj recenzję

Puzzle 1000 sztuk
Średnia ocena:  
 opinie 2
drzwi Sigrid op Puzzle 1000 sztuk
Bardzo czyste!

Bardzo fajny filmik dla miłośników puzzli. Niedługo pierwszy raz będę układać puzzle z tym klejem. Bardzo dobrze i jasno wyjaśnione i przyjemne do słuchania i oglądania, dzięki! Jestem bardzo ciekawy wyniku.

drzwi Winnice Gerben van op Puzzle 1000 sztuk
Najlepszy klej!

Powyższą recenzję napisałem w październiku 2021 roku. Zacząłem testować klej do puzzli HEMA. Bardzo dobre i bardzo proste. Doskonały stosunek ceny do jakości. Za jedyne 1,50 euro skleisz swoje puzzle składające się z 1000 elementów.

Podziel się tą stroną!