OKELO „Przenośna tablica do układania puzzli Comfort” – 1500 sztuk

Podziel się tą stroną!

O zestawie puzzli OKELO „Portable Puzzle Board Comfort” 1500 elementów

Kupiłem ten folder lub pudełko na puzzle OKELO o nazwie „Portable Puzzle Board Comfort” na puzzle-plein.nl w maju 2021 roku za 39,95 euro. Ten folder puzzli ma rozmiar:
– szerokość 90 cm
– wysokość 64 cm
Jest to pokazane wizualnie:
OKELO Przenośna tablica do układania puzzli Komfortowy folder z puzzlami 1500 sztuk top -1
NB-1: Wymiary wskazane na kartonowym pudełku zawierającym folder z puzzlami Okelo różnią się od rzeczywistych wymiarów tego folderu z puzzlami. Oto, co widzisz na kartonowym pudełku:
Dimensions_on_the_box_of_the_okelo_puzzle_map_1500_pieces
Rzeczywiste wymiary różnią się od liczb na kartonowym opakowaniu. Obejrzyj mój film z rozpakowywania w dalszej części tej strony, wtedy zobaczysz, że mierzę folder z puzzlami pod względem wymiarów.

NB-2: To jest trochę większe niż Folder do puzzli Okelo do puzzli do 1000 elementów, który miał następujące wymiary:
– szerokość 80 cm
– wysokość 56 cm

Ten folder puzzli wygląda tak:
OKELO Przenośna tablica do układania puzzli Komfortowy folder z puzzlami 1500 sztuk top

Kupiłam je w kolorze czarnym, nigdzie nie widziałam, że można zamówić je również w innym kolorze (maj 2021).

Jeśli dokładnie zmierzysz, jak duży jest ten folder z puzzlami – czy zmieści się w puzzlach składających się z 1000 czy 1500 elementów? Tak, standardowe wymiary tych dwóch rozmiarów puzzli to:
– puzzle 1000 elementów = 68 cm szerokości i 49 cm wysokości
– puzzle 1500 elementów = 90 cm szerokości i 60 cm wysokości
Wymiary puzzli Ravensburger liczących 1500 elementów również mieszczą się w tym folderze z puzzlami, ponieważ te wymiary to:
– puzzle 1500 elementów = 80 cm szerokości i 60 cm wysokości
Chcesz poznać wymiary lub rozmiary wszystkich puzzli ze wszystkich elementów? Następnie zobacz moją stronę 'puzzle wielkości"


Co znajduje się w pudełku z puzzlami OKELO „Portable Puzzle Board Comfort” 1500 sztuk

Zawartość pudełka jest następująca:
– sam folder puzzli
– folder puzzli zawiera 2 luźne kartki

O samym folderze z puzzlami: nie jestem pewien, z jakiego materiału jest wykonany folder z puzzlami, ale wydaje się nieco twardy i wytrzymały.

Jeśli otworzysz folder z puzzlami, znajdziesz w nim dwa oddzielne arkusze puzzli, które wyjmiesz z folderu puzzli, aby umieścić na nich elementy puzzli. Tak naprawdę masz do dyspozycji 3 arkusze do układania:
– układasz układankę na 1 arkuszu – jest to arkusz „stały”.
– na 1 luźnym liściu, który kładziesz obok folderu z puzzlami – na przykład po lewej stronie folderu z puzzlami umieść elementy puzzli
– na 1 innym luźnym liściu, który umieścisz obok folderu z puzzlami – na przykład po prawej stronie folderu z puzzlami umieść elementy puzzli.
Możesz zobaczyć dwa arkusze puzzli tutaj - właśnie umieściłem je tutaj z folderu puzzli, ponieważ tak zamierzasz je układać:
Okelo-puzzle folder-1000-pieces-2-loose-leves-explained

I zdjęcie po wyjęciu z opakowania, a następnie dwa arkusze puzzli znajdują się w folderze z puzzlami:
Okelo-puzzle folder-1000-elementów-wszystko-otwarte


OKELO Folder z puzzlami „Portable Puzzle Board Comfort” 1500 sztuk - Inne elementy

Warto również wspomnieć o trzech elementach puzzli OKELO na 500, 1000 i 1500 sztuk, a mianowicie:
– paski na rzepy
Istnieją 3 paski na rzepy, za pomocą których można spiąć ze sobą różne części puzzli. Tutaj możesz zobaczyć, gdzie znajdują się te paski na rzepy:
Okelo-puzzle-folder-1000-pieces-2-x-rzep-side-1-x-rzep-góra-ze strzałkami

To jest łatwe. Poza tym może narobić sporo hałasu. Paski na rzepy są dość mocne, co ma tę zaletę, że mocno trzymają się na miejscu. Trzeba użyć trochę siły, aby je otworzyć. Oto zbliżenie jednego z pasków na rzepy - to jeden z dwóch pasków na rzepy po bokach:
Folder na puzzle Okelo 1000 sztuk na rzep
Gdzie są te paski na rzepy?
Tak więc po obu stronach folderu z puzzlami znajdują się dwa paski na rzepy, a na górze folderu z puzzlami znajduje się 1 pasek na rzep. Za pomocą tych pasków na rzepy prawidłowo zamkniesz folder puzzli i możesz go transportować. Wadą „może” być brak rączki na folderze puzzli.

- zamek błyskawiczny
W tym folderze puzzli znajduje się również zamek błyskawiczny. Zamek można zobaczyć na zdjęciu tutaj:
Okelo Puzzle Folder 1000 sztuk Widoczny zamek błyskawiczny
Gdzie znajduje się zamek błyskawiczny? Na zdjęciu powyżej widać gdzie wygląda zamek:
Okelo-puzzle teczka-1000-elementow-wszystko-otwarty-zamek
Jaka jest funkcja tego zamka błyskawicznego? Zamek błyskawiczny sprawia, że ​​ten folder puzzli jest wielofunkcyjny. Masz dwie opcje z tym folderem puzzli:
1. Pozostawiasz razem dwie części folderu puzzli. Więc zostawiasz zamek zamknięty. W tym przypadku korzystasz z możliwości przechylania folderu puzzli i jest to przyjemniejsza pozycja do układania puzzli.
2. Rozpakowujesz dwie części folderu puzzli. W takim przypadku nie skorzystasz z opcji ułożenia tego folderu puzzli pod kątem. Następnie „po prostu” układasz puzzle na 3 oddzielnych arkuszach puzzli, tak jak w przypadku wszystkich innych folderów puzzli.

– „standard” (sztabka z twardego żelaza)
Tak to wygląda z góry:
Folder Okelo-puzzle-1000-sztuk-żelazny-drążek-widoczny
A ten z bliska wygląda tak:
Okelo-puzzle-folder-1000-pieces-żelazna-statua-zbliżenie
A tak to wygląda po umieszczeniu żelaznego pręta pod folderem puzzli:
Okelo-puzzle folder-1000-pieces-żelazny-pręt-stojący-zbliżenie
Ten stojak to mały uchwyt/pręt z twardego żelaza. Możesz tego użyć i to jest przydatne, ponieważ daje trochę więcej jędrności, jeśli ustawisz folder puzzli w taki sposób, aby układać puzzle pod kątem. Zaletą tego jest to, że folder puzzli będzie wtedy nieco twardszy. Jak widać na moim filmie, stojak obsługuje środek, ale nie boki folderu puzzli.

Uwaga: Jak widać, ten folder z puzzlami nie ma uchwytu, za pomocą którego można podnieść folder z puzzlami, jeśli chcesz go przenieść lub gdzieś zabrać.


OKELO „Portable Puzzle Board Comfort” Folder z puzzlami 1500 sztuk - rozpakuj pudełko

Zrobiłem film z rozpakowywania tego folderu układanki OKELO „Portable Puzzle Board Comfort” do układanki składającej się z 500, 1000 lub 1500 elementów:

I zapomniałem czegoś w filmie z rozpakowywania 🙂


Składanie folderu puzzli OKELO

NB: poniższe filmy zawierają filmy instruktażowe folderu puzzli Okelo do 1000 elementów, ale wszystko jest dokładnie takie samo dla folderu puzzli Okelo do 1500 elementów, dlatego nie zrobiłem do tego nowego filmu. Ale jeśli zauważysz, to wiesz, że wszystko jest takie samo dla folderu puzzli Okelo zawierającego 1500 elementów.
Jak już przeczytałeś powyżej, możesz użyć tego folderu puzzli na dwa sposoby:
1. Będziesz układać puzzle „ukośnie”
W tym przypadku używasz zamka błyskawicznego, który zostawiasz na swoim miejscu, a pod folder z puzzlami umieszczasz niejako elewację. Podtrzymujesz pochyły folder puzzli za pomocą dołączonego żelaznego pręta. Nagrałem o tym następujący film:

2. Nie układasz puzzli „skośnych”
Z tym folderem z puzzlami jest jeszcze jeden zamek błyskawiczny i możesz również układać puzzle na podłodze (a więc nie pod kątem). W tym przypadku staje się zwykłym folderem puzzli, w którym otrzymujesz 1 dodatkowy arkusz puzzli. Jeśli jednak zamierzasz umieścić elementy na tym dodatkowym arkuszu puzzli, musisz odłożyć te elementy z powrotem do pudełka, w przeciwnym razie nie będziesz mógł przechowywać puzzli w folderze puzzli; i do tego właśnie ma służyć folder z puzzlami 🙂 Możecie to zobaczyć na poniższym filmie:


Wyjaśnienie zagadki

Nagrałem film przedstawiający wielką zaletę kupowania większego folderu z puzzlami, gdy składasz układankę z 1000 elementów: możesz przechowywać wszystkie elementy w swoim folderze z puzzlami, więc nie musisz wkładać ich do pudełka, a tym samym nie t trzeba je ponownie posortować (odwrócić):

Na obrazku możesz zobaczyć, jak to wygląda, możesz zobaczyć dalej, jak łatwo możesz przechowywać taki folder z puzzlami, a następnie od razu zacząć układać puzzle od nowa. Swoją drogą mam tzw Wpis Jana van Haasterena Sinterklaasa puzzle utworzone w tym folderze z puzzlami:
puzzle pieces_explained_on_the_okeelo_puzzle_map_to_maximum_1500_pieces-600-444


Przechowuj folder układanek OKELO

Aby przekonać się, czy i jak bardzo elementy układanki poruszają się, gdy odkładasz układankę, przeprowadziłem test na poniższym filmie. Wniosek: elementy trzymają się całkiem dobrze. Nie możesz zapobiec przesuwaniu się kawałków, ale bardzo niewiele elementów jest odwracanych. Wadą jest to, że w folderze puzzli Okelo nie ma uchwytu, co nieco utrudnia podnoszenie i przenoszenie:


Wyłącz lub zacznij ponownie korzystać z OKELO Puzzle Folder

Następnie możesz zobaczyć, jak elementy układanki przesunęły się lub przesunęły w folderze układanki. Zobaczysz, jak możesz ponownie zacząć korzystać z folderu puzzli. Ciągle uważam to za trochę trudne, kiedy trzeba to złożyć z powrotem. Musiałeś to zrobić kilka razy:


Jakość folderu puzzli

Jakość folderu puzzli jest dobra. Patrzę głównie na utrzymywanie się lub przesuwanie elementów układanki. Jak widać na powyższych filmach, elementy układanki pozostają na swoim miejscu, gdy przesuwasz folder układanki. Nawet jeśli jesteś zagadkowy, powierzchnia jest wykonana z delikatnego materiału. Elementy układanki można łatwo przesuwać podczas układania puzzli. Nie będziesz też przeszkadzać, że kawałki puzzli zaczepiają się o nitki itp., Kiedy je przesuwasz. Co więcej, folder puzzli Okelo sprawia wrażenie wykonanego z wytrzymałego materiału.


Plusy i minusy folderu puzzli OKELO

Plus:

 • Z pewnością postawa, w której układasz puzzle, ze względu na ukośne położenie folderu puzzli, masz ładną postawę puzzli, pochylasz się mniej daleko przed plecami
 • Jest to solidny folder puzzli, wykonany z mocnego i wytrzymałego materiału
 • Żelazny pręt zapewnia niewielkie wsparcie podczas układania puzzli w pozycji ukośnej
 • Przydatne są dwa oddzielne arkusze puzzli, możliwe są nawet 3
 • Elementy układanki pozostają na swoim miejscu podczas transportu folderu
 • Cena jest porównywalna z podobnymi folderami puzzli dla puzzli do 1500 sztuk
 • Wszystkie elementy układanki składającej się z 1000 elementów mieszczą się w tym folderze z puzzlami, w tym z arkuszami puzzli, co moim zdaniem jest bardzo dużym plusem!

Min .:

 • Jeśli zamierzasz ułożyć puzzle składające się z 1500 elementów, to NIE wszystkie elementy zmieszczą się w tym folderze i arkuszach puzzli. Osobiście uważam to za wadę, ale może nie dotyczy to wszystkich
 • Przyzwoity dźwięk otwieranych pasków na rzepy (jak źle to (?))
 • Brak uchwytu do łatwego przenoszenia i podnoszenia folderu z puzzlami
 • Nadal może być niejasne, jak używać i/lub ponownie złożyć ten folder puzzli (dlaczego jest tam ten zamek błyskawiczny?) jeśli dopiero go kupiłeś, nie było jasnej instrukcji, masz go powyżej, mam to sam muszę wymyślić

Gdzie mogę kupić?

dostawca Cena Do strony internetowej
Puzzle-square.nl 39,95 (sierpień 2021) Kup Teraz
Bol.com Nieznany Kup Teraz

Recenzje

Dodaj recenzję
1
2
3
4
5
Wyślij
     
Anulować

Dodaj recenzję

Puzzle 1000 sztuk
Średnia ocena:  
 opinie 1
drzwi Winnice Gerben van op Puzzle 1000 sztuk
Przydatne!

Napisałem powyższą recenzję i zrobiłem układankę przybycia Sinterklaas na tym folderze puzzli Okelo w czerwcu 2021 r. Bardzo mi się podobało, szczególnie łatwe przesuwanie elementów. Również w porównaniu z innymi folderami puzzli, doskonały stosunek ceny do jakości

Podziel się tą stroną!