OKELO „Przenośna tablica do układania puzzli Comfort” – 1000 sztuk

Podziel się tą stroną!

O zestawie puzzli OKELO „Portable Puzzle Board Comfort” 1000 elementów

Kupiłem ten folder lub pudełko na puzzle OKELO o nazwie „Portable Puzzle Board Comfort” na puzzle-plein.nl w kwietniu 2021 roku za 29,95 euro. Ten folder puzzli ma rozmiar:
– szerokość 80 cm
– wysokość 56 cm
Jest to pokazane wizualnie:
Okelo-puzzle-folder-1000-częściowy-puzzle-folder-zbliżenie-wymiary

Ten folder puzzli wygląda tak:
Folder z puzzlami Okelo 1000 elementów folder z puzzlami zamknięty
Kupiłam je w kolorze czarnym, nigdzie nie widziałam, że można zamówić je również w innym kolorze (kwiecień 2021).

Jeśli dokładnie zmierzysz, jak duży jest ten folder z puzzlami – czy zmieści się w puzzlach składających się z 500 czy 1000 elementów? Tak, standardowe wymiary tych dwóch rozmiarów puzzli to:
– puzzle 1000 elementów = 68 cm szerokości i 49 cm wysokości
– puzzle 500 elementów = 49 cm szerokości i 35 cm wysokości
Wymiary puzzli Ravensburger liczących 1000 elementów również mieszczą się w tym folderze z puzzlami, ponieważ te wymiary to:
– puzzle 1000 elementów = 70 cm szerokości i 50 cm wysokości
Chcesz poznać wymiary lub rozmiary wszystkich puzzli ze wszystkich elementów? Następnie zobacz moją stronę 'puzzle wielkości"


Co znajduje się w pudełku z puzzlami OKELO „Portable Puzzle Board Comfort” 1000 sztuk

Zawartość pudełka jest następująca:
– sam folder puzzli
– folder puzzli zawiera 2 luźne kartki

O samym folderze z puzzlami: nie jestem pewien, z jakiego materiału jest wykonany folder z puzzlami, ale wydaje się nieco twardy i wytrzymały.

Jeśli otworzysz folder z puzzlami, znajdziesz w nim dwa oddzielne arkusze puzzli, które wyjmiesz z folderu puzzli, aby umieścić na nich elementy puzzli. Tak naprawdę masz do dyspozycji 3 arkusze do układania:
– układasz układankę na 1 arkuszu – jest to arkusz „stały”.
– na 1 luźnym liściu, który kładziesz obok folderu z puzzlami – na przykład po lewej stronie folderu z puzzlami umieść elementy puzzli
– na 1 innym luźnym liściu, który umieścisz obok folderu z puzzlami – na przykład po prawej stronie folderu z puzzlami umieść elementy puzzli.
Możesz zobaczyć dwa arkusze puzzli tutaj - właśnie umieściłem je tutaj z folderu puzzli, ponieważ tak zamierzasz je układać:
Okelo-puzzle folder-1000-pieces-2-loose-leves-explained

I zdjęcie po wyjęciu z opakowania, a następnie dwa arkusze puzzli znajdują się w folderze z puzzlami:
Okelo-puzzle folder-1000-elementów-wszystko-otwarte


OKELO Folder z puzzlami „Portable Puzzle Board Comfort” 1000 sztuk - Inne elementy

Warto również wspomnieć o trzech elementach puzzli OKELO na 500 i 1000 elementów, a mianowicie:
– paski na rzepy
Istnieją 3 paski na rzepy, za pomocą których można spiąć ze sobą różne części puzzli. Tutaj możesz zobaczyć, gdzie znajdują się te paski na rzepy:
Okelo-puzzle-folder-1000-pieces-2-x-rzep-side-1-x-rzep-góra-ze strzałkami

To jest łatwe. Poza tym może narobić sporo hałasu. Paski na rzepy są dość mocne, co ma tę zaletę, że mocno trzymają się na miejscu. Trzeba użyć trochę siły, aby je otworzyć. Oto zbliżenie jednego z pasków na rzepy - to jeden z dwóch pasków na rzepy po bokach:
Folder na puzzle Okelo 1000 sztuk na rzep
Gdzie są te paski na rzepy?
Tak więc po obu stronach folderu z puzzlami znajdują się dwa paski na rzepy, a na górze folderu z puzzlami znajduje się 1 pasek na rzep. Za pomocą tych pasków na rzepy prawidłowo zamkniesz folder puzzli i możesz go transportować. Wadą „może” być brak rączki na folderze puzzli.

- zamek błyskawiczny
W tym folderze puzzli znajduje się również zamek błyskawiczny. Zamek można zobaczyć na zdjęciu tutaj:
Okelo Puzzle Folder 1000 sztuk Widoczny zamek błyskawiczny
Gdzie znajduje się zamek błyskawiczny? Na zdjęciu powyżej widać gdzie wygląda zamek:
Okelo-puzzle teczka-1000-elementow-wszystko-otwarty-zamek
Jaka jest funkcja tego zamka błyskawicznego? Zamek błyskawiczny sprawia, że ​​ten folder puzzli jest wielofunkcyjny. Masz dwie opcje z tym folderem puzzli:
1. Pozostawiasz razem dwie części folderu puzzli. Więc zostawiasz zamek zamknięty. W tym przypadku korzystasz z możliwości przechylania folderu puzzli i jest to przyjemniejsza pozycja do układania puzzli.
2. Rozpakowujesz dwie części folderu puzzli. W takim przypadku nie skorzystasz z opcji ułożenia tego folderu puzzli pod kątem. Następnie „po prostu” układasz puzzle na 3 oddzielnych arkuszach puzzli, tak jak w przypadku wszystkich innych folderów puzzli.

– „standard” (sztabka z twardego żelaza)
Tak to wygląda z góry:
Folder Okelo-puzzle-1000-sztuk-żelazny-drążek-widoczny
A ten z bliska wygląda tak:
Okelo-puzzle-folder-1000-pieces-żelazna-statua-zbliżenie
A tak to wygląda po umieszczeniu żelaznego pręta pod folderem puzzli:
Okelo-puzzle folder-1000-pieces-żelazny-pręt-stojący-zbliżenie
Ten stojak to mały uchwyt/pręt z twardego żelaza. Możesz tego użyć i to jest przydatne, ponieważ daje trochę więcej jędrności, jeśli ustawisz folder puzzli w taki sposób, aby układać puzzle pod kątem. Zaletą tego jest to, że folder puzzli będzie wtedy nieco twardszy. Jak widać na moim filmie, stojak obsługuje środek, ale nie boki folderu puzzli.

Uwaga: Jak widać, ten folder z puzzlami nie ma uchwytu, za pomocą którego można podnieść folder z puzzlami, jeśli chcesz go przenieść lub gdzieś zabrać.


OKELO „Portable Puzzle Board Comfort” Folder z puzzlami 1000 sztuk - rozpakuj pudełko

Zrobiłem film z rozpakowaniem tego folderu układanki OKELO „Portable Puzzle Board Comfort” do układanki składającej się z 500 lub 1000 elementów:


Składanie folderu puzzli OKELO

Jak już przeczytałeś powyżej, możesz użyć tego folderu puzzli na dwa sposoby:
1. Będziesz układać puzzle „ukośnie”
W tym przypadku używasz zamka błyskawicznego, który zostawiasz na swoim miejscu, a pod folder z puzzlami umieszczasz niejako elewację. Podtrzymujesz pochyły folder puzzli za pomocą dołączonego żelaznego pręta. Nagrałem o tym następujący film:

2. Nie układasz puzzli „skośnych”
Z tym folderem z puzzlami jest jeszcze jeden zamek błyskawiczny i możesz również układać puzzle na podłodze (a więc nie pod kątem). W tym przypadku staje się zwykłym folderem puzzli, w którym otrzymujesz 1 dodatkowy arkusz puzzli. Jeśli jednak zamierzasz umieścić elementy na tym dodatkowym arkuszu puzzli, musisz odłożyć te elementy z powrotem do pudełka, w przeciwnym razie nie będziesz mógł przechowywać puzzli w folderze puzzli; i do tego właśnie ma służyć folder z puzzlami 🙂 Możecie to zobaczyć na poniższym filmie:


Wyjaśnienie zagadki

Mam zamiar zrobić puzzle Jana van Haasterena składające się z 1000 elementów z tym folderem puzzli. To jest zagadkaWigilia'. To ta zagadka:
jan-van-hursteren-puzzle-wigilijne-1000-pieces-600-444

Jak układasz kawałki puzzli?

Ułóż puzzle na 2 oddzielnych arkuszach puzzli, które są dołączone. Umieszczasz samą układankę na arkuszu puzzli, który możesz umieścić przed sobą po przekątnej (używając tego twardego żelaznego pręta, aby uzyskać dobre wsparcie). Układanka 1000 dobrze pasuje do tego folderu z puzzlami, ale nie wszystkie elementy mieszczą się w folderze z puzzlami i 2 oddzielnych arkuszach puzzli. Więc czy zdajesz sobie sprawę, że musisz rozłożyć kilka kawałków na podłodze. Wyglądałoby to na przykład tak:
jan-van-hursteren-boże narodzenie-puzzle-1000-pieces-okelo-puzzle-folder-1000-pieces-600-444


Przechowuj folder układanek OKELO

Jak to działa, jeśli chcesz przechowywać ten Folder Puzzle OKELO?
Zacząłem zastanawiać się nad tym folderem puzzli i zacząłem przechowywać puzzle w folderze puzzli. To, co musisz zrobić, to umieścić elementy, które nie pasują do 2 oddzielnych arkuszy puzzli, te elementy muszą być przechowywane w pudełku z puzzlami (lub gdzie indziej). Nie możesz położyć ich luzem na arkuszach puzzli, ponieważ wtedy te kawałki z pewnością spadną na cały folder z puzzlami. Nagrałem filmik pokazujący jak to zrobić. Trochę potrząsam folderem z puzzlami, żeby zobaczyć, jak dobrze układają się kawałki.
NB: Zwykle o wiele bardziej ostrożnie podchodzę do folderu z puzzlami - więc wiedz, że o wiele więcej twoich elementów zostanie pozostawionych po sobie niż w moim filmie:


Wyłącz lub zacznij ponownie korzystać z OKELO Puzzle Folder

Po wyczyszczeniu puzzli w folderze z puzzlami możesz je przechowywać lub gdzieś zabrać. W tym folderze puzzli nie ma uchwytu. Rozkładanie puzzli jest łatwe dzięki 3 paskom na rzepy - 2 po bokach i 1 na górze. Widać, że kawałki trzymają się bardzo dobrze. Jeśli chcesz ponownie użyć wszystkich elementów, musisz odwrócić elementy, które trzymałeś w pudełku puzzli. Więc jeśli wybierasz się gdzie indziej, musisz zabrać ze sobą zarówno folder z puzzlami, jak i pudełko z puzzlami. Obejrzyj mój film poniżej, jak wyjaśnić lub rozpakować folder puzzli:


Jakość folderu puzzli

Jakość folderu puzzli jest dobra. Patrzę głównie na utrzymywanie się lub przesuwanie elementów układanki. Jak widać na powyższych filmach, elementy układanki pozostają na swoim miejscu, gdy przesuwasz folder układanki. Nawet jeśli jesteś zagadkowy, powierzchnia jest wykonana z delikatnego materiału. Elementy układanki można łatwo przesuwać podczas układania puzzli. Nie będziesz też przeszkadzać, że kawałki puzzli zaczepiają się o nitki itp., Kiedy je przesuwasz. Co więcej, folder puzzli Okelo sprawia wrażenie wykonanego z wytrzymałego materiału.


Plusy i minusy folderu puzzli OKELO

Plus:

  • Z pewnością postawa, w której układasz puzzle, ze względu na ukośne położenie folderu puzzli, masz ładną postawę puzzli, pochylasz się mniej daleko przed plecami
  • Jest to solidny folder puzzli, wykonany z mocnego i wytrzymałego materiału
  • Żelazny pręt zapewnia niewielkie wsparcie podczas układania puzzli w pozycji ukośnej
  • Przydatne są dwa oddzielne arkusze puzzli, możliwe są nawet 3
  • Elementy układanki pozostają na swoim miejscu podczas transportu folderu
  • Cena jest porównywalna z podobnymi folderami puzzli dla puzzli do 1000 sztuk

Min .:

  • Nie wszystkie elementy układanki składającej się z 1000 elementów można przechowywać na oddzielnych arkuszach puzzli. Jeśli przechowujesz układankę w folderze z puzzlami, nadal musisz włożyć x liczby puzzli z powrotem do pudełka i posortować je później (nie jest to wada dla wszystkich)
  • Przyzwoity dźwięk otwieranych pasków na rzepy (jak źle to (?))
  • Brak uchwytu do łatwego przenoszenia i podnoszenia folderu z puzzlami
  • Nadal może być niejasne, jak korzystać z tego folderu z puzzlami (po co jest tam ten zamek błyskawiczny?) jeśli dopiero go kupiłeś, nie było jasnej instrukcji, masz go powyżej, musiałem sam się tego dowiedzieć

O tym dostawcy

Pozycja
Rozmiar puzzli Szerokość 80 cm, wysokość 56 cm
Waga 2,9 funta
Marka OKELO
EAN 8720161611021
Znak rozpoznawczy Nieobecny
Materiał
Luźne arkusze puzzli? Tak, 2 sztuki (a nawet 3!)
Do jakich zagadek? 500 i 1000 sztuk
Uchwyt? Nie
Kolor Czarne
Zamknij folder Zapinane na rzepy i suwaki

Gdzie mogę kupić?

dostawca Cena Do strony internetowej
Puzzle-square.nl 39,95 (kwiecień 2021) Kup Teraz
Bol.com 32,95 (kwiecień 2021) Kup Teraz

Recenzje

Dodaj recenzję
1
2
3
4
5
Wyślij
     
Anulować

Dodaj recenzję

Puzzle 1000 sztuk
Średnia ocena:  
 opinie 1
drzwi Winnice Gerben van op Puzzle 1000 sztuk
Świetny folder puzzli, wytrzymały materiał

Napisałem recenzję powyżej i ułożyłem puzzle w tym folderze z puzzlami. Świetny folder z puzzlami i dobrej jakości. Dużą zaletą jest ukośne ułożenie puzzli.

Podziel się tą stroną!