Ravensburger Disney „Wicked Women” 1000 sztuk

Ravensburger


Ta łamigłówka Ravensburger to prawdziwa łamigłówka Disneya, a tytuł tej łamigłówki to niegodziwe kobiety. Innymi słowy, „złe kobiety” lub „złe kobiety” z niektórych wspaniałych klasycznych filmów Disneya. Zagadka jest w tym pudełku:
puzzle-1000-elementów-ravensburger-disney-wicked-kobiety-czarownice-pudełko

Filmy Disneya, które widzisz na puzzlach to:
101 dalmatyńczyków

  • Królewna Śnieżka
  • Mała syrena
  • Alicja w krainie czarów i
  • Śpiąca Królewna lub Śpiąca Królewna.

Pokażę ci, które wściekłe kobiety z klasycznych filmów Disneya widzisz. W lewym górnym rogu układanki widzisz Cruellę de Vil z klasycznego filmu Disneya 101 dalmatyńczyków:
okrutna_de_vil_van_de_klassieke_disney_movie_101_dalmatyńczycy
Na dole po lewej widać z filmu Disneya Śpiąca królewna (Śpiąca królewna), widać Maleficent:
rogue_of_the_classic_disney_movie_sleeping_beauty

W środku układanki, którą widzisz z filmu Disneya Królewna Śnieżka Zła Królowa, zwana także Złą Królową Złej Czarownicy:
wściekła_królowa_z_klasyki_disney_movie_śnieżnobiała

W prawym górnym rogu układanki, którą widzisz z filmu Disneya Mała Syrenka Ursula:
ursula_from_the_classic_disney_movie_little_mermaid

A w prawym dolnym rogu widać Królową Kier z filmu Disneya Alicja w Krainie Czarów:
królowa serc_of_the_classic_disney_movie_alice_in_wonderland

I znowu w filmie:

Podziel się tą stroną!

Co napotkasz, gdy ułożysz tę układankę Ravensburger Disney?

Zaczynamy od lewego górnego rogu układanki z filmu Disneya 101 dalmatyńczyków z wściekłą kobietą Cruellą de Vil.

okrutna_de_vil_van_de_klassieke_disney_movie_101_dalmatyńczycy
Jak widzisz, pod nią widzisz kilka małych psów, dwa małe psy i są to dalmatyńczyki. I Cruella próbująca porwać szczenięta dalmatyńczyka, by zamienić związek w płaszcze. Cruella jest żoną handlarza futrami. W filmie jest przedstawiana jako wredna kobieta w swoim małżeństwie, ale także w swoim otoczeniu. Jej mąż, który bardzo dobrze jej słucha, jest bardzo posłuszny i rzadko się jej sprzeciwia. Jej mąż daje jej również bardzo specjalne i ekstrawaganckie ubrania, aby była szczęśliwa. I widać, że w tej układance jest przedstawiona z dużym futrem i piękną torbą.
Trudną rzeczą podczas układania tej układanki są elementy, które musisz złożyć w Cruella de Vil. Są to futrzane kołnierze, ale także elementy dalmatyńczyków, które są bardzo podobne i bardzo trudno je ułożyć. Krawędzie, na których są również przedstawione małe psy, są tutaj łatwiejsze i łatwe do rozpoznania, a przez to szybsze do ułożenia.

Na dole po lewej stronie puzzle miasta Maleficent z filmu Disneya Śpiąca królewna / Śpiąca królewna.

rogue_of_the_classic_disney_movie_sleeping_beauty
Maleficent to zła wróżka, która przeklina Śpiącą Królewnę za to, że nie została zaproszona na dzień chrztu Śpiącej Królewny. Jak widać, Maleficent ma prawie zieloną skórę i żółte oczy. I widać też, że ma na sobie długą czarną suknię z fioletową podszewką. Na głowie Czarownica nosi rodzaj kapelusza z rogami, który zakrywa całą głowę i szyję. Możesz również zobaczyć, że nosi pierścionek na prawej ręce z czarnym kamieniem na palcu. A kula na czubku jej długiej różdżki ma ten sam kolor co jej oczy. Kiedy Maleficent gdzieś się pojawia lub odchodzi, zawsze pojawiają się zielone płomienie. A potem widzisz także część jej kary i szeroko rozpostarte rękawy jej płaszcza. Prawie zawsze widzisz Czarownicę ze swoim krukiem Diablo, a ten kruk również siedzi na szczycie swojej laski. Maleficent może z łatwością pokonywać ogromne odległości i może przemienić się w smoka. Potrafi również z łatwością rzucać ciężkie zaklęcia za pomocą swojej magicznej różdżki. Jeśli ułożysz tę łamigłówkę, Maleficent jest jedną z najłatwiejszych do ułożenia i od tego też zaczęliśmy układankę. Płomienie, które dość łatwo rozpoznać przed jej sukienką. A jej głowa jest również dość łatwa do wykonania.

W środku układanki widzisz Złą Królową z filmu Disneya Królewna Śnieżka.

wściekła_królowa_z_klasyki_disney_movie_śnieżnobiała
A wszyscy znają słynne powiedzenie „lustrzane lustro na ścianie, kto jest najpiękniejszy w krainie”?. Lustro właściwie zawsze powtarzało, że Królowa jest najpiękniejsza, aż w pewnym momencie Lustro powiedziało, że Królewna Śnieżka jest najpiękniejsza. Królowej się to nie podobało i królowa zamieniła się w złą wiedźmę. I postanowiła ofiarować Królewnie Śnieżce zatrute jabłko, aby umarła. Królewna Śnieżka ugryzła jabłko i padła martwa. Jednak Królewna Śnieżka, którą uratował książę. Książę zabrał ze sobą Królewnę Śnieżkę. Jednak Królewna Śnieżka potknęła się o pień drzewa i kawałek jabłka, który zjadła, ponownie wyskoczył jej z gardła. A potem Królewna Śnieżka wróciła do życia. Na puzzlach zobacz także, jak Zła Królowa zmieniła się w wiedźmę, gdzie trzyma w dłoni piękne czerwone trujące jabłko. W tej układance najtrudniej było ułożyć królową z filmu Disneya Królewna Śnieżka. Zła Czarownica na dole w czarnej szacie jest również bardzo trudna do zrobienia, a zielony płyn na patelni jest również bardzo trudny do zrobienia.

W prawym górnym rogu tej układanki Disneya widzisz Ursulę z filmu Disneya Mała Syrenka.

ursula_from_the_classic_disney_movie_little_mermaid
W tym filmie Ursula knuje okrutne plany kradzieży Trójzębu od króla Trytona. Dzięki temu Ursula może rządzić wszystkimi morzami. Ursula to prawdziwa wredna wiedźma morska. Ursula była dość łatwa do ułożenia w tej układance, elementy można rozpoznać po zielonkawym kolorze, a smoki z fioletem są również łatwe do umieszczenia w tej układance.

Wreszcie w tej układance w prawym dolnym rogu mamy królową serc z filmu Disneya Alicja w Krainie Czarów.

królowa serc_of_the_classic_disney_movie_alice_in_wonderland
Kiedy Alicja śni pod drzewem w parku, obok przebiega Biały Królik. Alicja odwraca się do niego i wpada do głębokiej dziury, a kończy w magicznym i wyjątkowym świecie zwanym Krainą Czarów. W tym świecie spotyka bardzo dziwne postacie lub osoby, w tym Twiedeldie i Twiedeldom, szalonego Kapelusznika, Gąsienicę i Marcowego Zająca. Podczas imprezy przy herbacie Alicja spotyka niesławną Królową Kier z jej czarującą talią kart. Królowa Kier, która woli odrąbać wszystkim głowę. Alice daje się skusić do gry w krokieta, w której ona i jej cierpliwość są wystawiane na próbę. Jednak w krokieta gra się jeżami jako piłkami, a flamingami jako nietoperzami. Alice spotyka się z gniewem królowej i staje w obliczu sprawy sądowej. Alice jest wspomagana przez braci Diedeldie i Diedeldom, ale skazana na śmierć. Królowa chce ją ściąć. Alice udaje się uciec i ucieka z powrotem do drzwi. W chwili, gdy królowa i jej armia kart do gry są z Alicją, Alicja nagle siada obok swojej siostry, która mówi jej, że cały czas spała. Wygląda więc na to, że Alice o wszystkim tylko śniła. Ułożenie królowej kier w tej układance było bardzo trudne, ponieważ jest wiele czerwonych elementów, które mają jednolity kolor.

Rozpocząłem tę łamigłówkę od posortowania elementów na macie puzzli. Następnie ułożyłem krawędzie puzzli na środku. To będzie wyglądać tak:
puzzle-1000-elementów-ravensburger-disney-nikczemne-kobiety-czarownice-początek-puzzle-on-puzzle-mata-z-pudełkiem
Potem zawsze robię krawędzie puzzli. Niektóre części granicy były łatwe do ułożenia ze względu na kolory, a niektóre trudniejsze. Zwykle ułożenie krawędzi zajmuje mi 30 minut. Z rezultatem:
puzzle-1000-elementów-ravensburger-disney-wicked-kobiety-czarownice-puzzle-on-puzzle-mata-z-pudełkiem-krawędzie-off
Spokojnie ułożyłem tę zagadkę. A ułożenie tej układanki zajęło mi kilka dni. Zawsze łatwo układam puzzle na macie do układania puzzli, aby można je było łatwo zwinąć i wyjąć w razie potrzeby. Zacząłem od stworzenia Złej Królowej w środku układanki z Koroną i fioletową sukienką. A więc to jest początek:

i ten:

Od czasu do czasu pomagała też moja 13-letnia córka i zaczęła robić malafidę z filmu Disneya Śpiąca Królewna. Przyszło jej to dość łatwo i szybko. Jest jednak dobrą zagadką. Uważam, że to naprawdę trudna łamigłówka z nazwami, na przykład jasnożółte elementy, które znajdują się pod Złą Królową z Królewny Śnieżki w środku układanki. Ponadto widzisz także wszystkie rodzaje tego samego rodzaju krzewów, które również znajdują się w środku układanki, które były prawie niemożliwe do ułożenia tych fragmentów krzewów, które wyglądają bardzo podobnie. I to właśnie zrobiłem na sam koniec.
Z wynikiem pośrednim, kiedy jestem dość zaawansowany, najtrudniejsze elementy wciąż muszą zostać wykonane:
Puzzle-1000-elementów-Ravensburger-Disney-Wicked-Kobiety-Czarownice-Puzzle-on-puzzle-mata-trochę-bardziej-zaawansowane-3
Nie możesz już układać ich kolorami, ale idziesz i patrzysz na kształt puzzli, więc nadal mogłem je włożyć do puzzli, ale zajęło to dużo czasu i było bardzo trudne. Na szczęście otrzymałam pomoc od mojej córki. W sumie myślałem, że to fajna łamigłówka, czasami dość trudna, ale nadal jest wykonalna.
I efekt końcowy, zawsze dumny z ukończonej układanki:
puzzle-1000-elementów-ravensburger-disney-wicked-kobiety-czarownice-puzzle-on-puzzle-mata-układane-ukończone-2-600-444

Kolejny ogólny przegląd tego, co również jest trudne do wyjaśnienia:


Jak duże są puzzle Ravensburger Disney Puzzle „Wicked Woman” lub „Szalone lub wściekłe kobiety lub czarownice” 1000 elementów?

Wymiary tej układanki to 70 cm szerokości i 50 cm wysokości. Układałam te puzzle na macie do układania puzzli.


Ile czasu zajmuje Ci ułożenie puzzli Ravensburger Disney Puzzle „Wicked Woman” lub „Szalone lub wściekłe kobiety lub czarownice” 1000 elementów?

Spokojnie zrobiłem tę łamigłówkę Disneya z Ravensburga. Wszystko zrobiłem sam. Ale czasami moja 13-letnia córka przychodziła kilka razy z pomocą przy układaniu puzzli. Zacząłem od ułożenia elementów na macie układanki. Zrobiłem około 8:30 tutaj. Następnie zacząłem układać krawędzie puzzli. To nie było bardzo skomplikowane. Krawędzie, które były dość łatwe do ułożenia. w sumie ułożenie reszty układanki zajęło mi 8 godzin. Dodając do tego czas na wyjaśnianie i układanie krawędzi, nad całą układanką spędziłem w sumie 9 godzin.


O puzzlach Ravensburger

logo Ravensburgera
Ravensburger to pierwotnie niemiecka firma, założona w 1883 roku. Pierwsza gra została wydana w Holandii o znanej na całym świecie książce „Podróż dookoła świata”. W 1912 roku firma rozrosła się do tego stopnia, że ​​sprzedawała wiele gier (planszówek) w Europie. Po 1945 roku firma wybrała specjalizację, czyli rynek gier planszowych dla dzieci i książek. W latach 60-tych firma przeżywała silny wzrost. Z tego powodu Ravensburger otworzył także fabryki w Holandii, Anglii i Francji w 1964 roku. Po 1964 roku firma została podzielona. Jedna część poświęcona była wydawnictwu książkowemu. Druga część poświęcona była tworzeniu gier planszowych. Niemal każdy zna grę „Memory”, którą sprzedawał Ravensburger. Dzieci zawsze wygrywają tę grę z rodzicami, ponieważ ich pamięć krótkotrwała jest znacznie lepsza. Ravensburger wydał już ponad 900 gier i jest bardzo dużym graczem na całym świecie. W Niemczech znajduje się również park rozrywki Ravensburger.


Ravensburger Disney 'Wicked Women' 1000 sztuk - gdzie kupić?

dostawca Cena Do strony internetowej
Amazon.nl 13,90 (lipiec 2021) Kup Teraz
Bol.com 28,99 (lipiec 2021) Kup Teraz
Puzzlescout.nl 28,99 (lipiec 2021) Kup Teraz

Ravensburger Disney „Wicked Women” 1000 sztuk — dane techniczne

EAN 4005556192526
Numer układanki 19252
Rodzaj produktu Układanka
Waga 1 funta
rodzaj układanki układanka
Materiał karton
Grupa docelowa Dzieci i dorośli
Wiek Od 10 lat
Liczba części 1000
Kolory Wiele / wiele

Recenzje o tej układance

Dodaj recenzję
1
2
3
4
5
Wyślij
     
Anulować

Dodaj recenzję

Puzzle 1000 sztuk
Średnia ocena:  
 opinie 1
drzwi Winnice Gerben van op Puzzle 1000 sztuk
Całkiem dobrze

To ja piszę powyższą recenzję. Znam wszystkie filmy Disneya z przeszłości, ale nie pamiętam dokładnie, kim były wszystkie postacie z układanki. Moja 13-letnia córka doskonale o tym wiedziała. Powiedziała mi to i wyjaśniła. Wtedy zagadka mówi więcej. Niezły pomysł, aby umieścić wszystkie wściekłe kobiety z bardzo znanych filmów Disneya na 1 układance. Daję mu 3 z 5 gwiazdek.

Zrobiłeś tę zagadkę? Prześlij swoje zdjęcie + ewentualnie tekst

Jeśli stworzyłeś tę łamigłówkę, prześlij nam swoją łamigłówkę, w tym tekst, w jaki sposób ją znalazłeś.

Podziel się tą stroną!