Puzzle narysowane przez Roba Derksa

puzzle-1000-elementow-jan-van-hurenen-owoce-owoce-powtarzalny-element-sinterklaas
„Ładny element układanki 'Sea Banquet', w księdze rezerwacji widnieje nazwisko artysty układanki – Roba Derksa”

Rob Derks jest częścią Studio Jana van Haasterena. Rob Derks (ur. 1974 w Nijmegen) mieszka ze swoją dziewczyną i trójką dzieci w Nijmegen. Do tej pory narysował sporo puzzli dla Jan van Haasteren Studio. Oprócz rysunków, które wykonuje dla Jan van Haasteren Studio, Rob tworzy również własne układanki dla Jumbo, zwane „Pieces of History”. Jak sama nazwa wskazuje, w tych puzzlach widać elementy z historii.
Rob Derks wraz z wieloma innymi artystami założył studio rysunkowe „Studio Noodweer”. Rysuje między innymi komiksy dla firm i koszulki dla zespołów muzycznych. Rob skontaktował się z Janem van Haasterenem na bardzo wczesnym etapie swojej kariery rysownika. A dzięki Janowi Rob jest podekscytowany rysowaniem puzzli. A od Jana Rob uczy się techniki koloryzacji ekoliną. W 2013 roku Jan pyta Roba, czy chce dołączyć do Studio Jan van Haasteren, i zgadza się.

Rob Derks i jego rodzinne miasto Nijmegen

Fajną rzeczą jest to, że Rob Derks czerpie wiele inspiracji z firm i wydarzeń w Nijmegen i okolicach. Zrobiłem specjalną stronę na ten temat, na której wszystko jest opisane. Wiesz więcej? Czytać: 'Rob Derks i Nijmegen".

Charakterystyczne elementy Rob Derks

W łamigłówkach Roba Derksa zawsze widać szereg charakterystycznych elementów, tak jak w łamigłówkach rysowanych przez Jana van Haasterena. Rob Derks powraca zatem do charakterystycznych elementów łamigłówek Jana van Haasterena (kałamarnica, płetwa rekina, sinterklaas, super ślimak, oczy itp.), ale także rysuje własne charakterystyczne elementy w rysowanych łamigłówkach.

Jakie są charakterystyczne elementy Roba Derksa?

Charakterystyczne elementy, które prawie zawsze wracają, to:

  • niebieski długopis
  • topowi goście ZZ (tak, ten zespół z lat 1970-1980)
  • niebieski pień
  • wiele postaci w puzzlach zeza lub zeza
  • walczące kobiety
  • blond bliźniaczki
  • gruby chłopiec jedzący
  • litery AC/DC (tak, z innego zespołu z lat 1970-1980)

Wszystkie powtarzające się elementy Jana van Haasterena i Roba Derksa

Jeśli chcesz uzyskać łączny przegląd wszystkich powtarzających się elementów w łamigłówkach Jana van Haasterena (rysowanych przez Jana van Haasterena) ORAZ łamigłówkach Roba Derksa, zobacz naszą listę: Jan van Haasteren Powtarzające się elementy.

Lista łamigłówek stworzonych przez Roba Derksa – przegląd wizualny

Możesz natychmiast przejść do wszystkich łamigłówek i wyświetlić przegląd łamigłówek Roba Derksa, znajdziesz to tutaj.