Jana van Haasterena

Kim jest Jan van Haasteren?
Jan van Haasteren jest obecnym ilustratorem puzzli Jana van Haasterena, które są wydawane przez Jumbo. Jan urodził się w Schiedam 24 lutego 1936 roku. Znany jest m.in. z Barona van Tasta i Tinusa Trotyla. Jest (z 3 innymi artystami) częścią Studio Jana van Haasterena.

Aby uzyskać jeszcze więcej informacji o Janie van Haasterenie, kim był i czym się zajmował, zamieściłem następujący tekst kursywą z Wikipedia skopiowane:
Koło życia
Van Haasteren dorastał w Schiedam, gdzie uczył się malarstwa domowego w Szkole Rzemieślniczej. Następnie udał się do Akademii Sztuk Wizualnych w Rotterdamie, gdzie za radą ojca uczęszczał na kurs Publicity & Advertising. Po ukończeniu edukacji pracował jako asystent Loeka van Deldena przy komiksie Smidje Verholen. Od 1962 do 1966 pracował w Toonder Studios, początkowo w dziale rysunkowym. Od 1963 pracował jako rysownik głównie przy komiksach Kappie, Tom Poes i Hiawatha. W 1966 van Haasteren przeniósł się na krótko do studia Joopa Geesinka, gdzie pracował nad serialem Rick de Kikker. Następnie pracował jako freelancer m.in. dla Toondera. Odtąd jednak na pierwszym planie była jego własna praca. Wraz ze scenarzystką Patty Klein, z którą często współpracował, zrealizował komiks Bartje en Opa. Współpraca kontynuowana była m.in. z Sjaak i Oom George dla KRO Studio oraz Erik en Opa, nową wersją Bartje and Opa, która pojawiła się w Jippo od 1975 roku.

Komiksy
Od 1972 rysował Barona van Tasta dla Pepa, ze scenariuszami Renée van Utteren, Lo Hartoga van Bandy, Fritsa van der Heide i Patty Klein. W Pep pojawił się również knebel Voortvluchtig. W Kaczor Donald pojawił się Ketelbinkie, napisany przez Wima Meuldijka i Ome Arie. Od 1974, według scenariusza Philipa Sohiera, rysował wstęgę Tinus Trotyl dla Sjors, którą kontynuował w Eppo od 1975, do której narysował także De Stuntels wraz z Toonem van Drielem. W Eppo To Be Continued opublikował komiks Brian en de brainbox, napisany przez Davida Irelanda. Opublikował także wiele oddzielnych komiksów w De Vrije Balloen, używając między innymi pseudonimów Harold Hurry i Jean Pion. Narysował wiele puzzli dla producenta gier Jumbo.

puzzle
W ostatnich latach Van Haasteren, razem z Robem Derksem i Dickiem Heinsem, skupili się głównie na dużych drukowanych puzzlach Jumbo, na których dzieją się różne rzeczy. Trochę zagadka natychmiast szuka płetwy rekina, znaku firmowego artysty.

Nagrody
W 2006 roku Jan van Haasteren został wyróżniony przez Het Stripschap w skali Bulletje en Boonestaak Scale. 26 kwietnia 2013 r. został kawalerem Orderu Orańsko-Nassau.

Również wiele przydatnych linków na tej stronie o Janie van Haasterenie:

Poniżej znajduje się podsumowanie wszystkich danych biograficznych Jana van Haasteren

Pozycja Wat
Nazwa Jana van Haasterena
Zawód rysownik
Obecna rezydencja Bergen
Mieszka na prowincji Noord-Holland
Mieszka w kraju Nederland
Data urodzenia 24 lutego 1936
Urodzony w Schiedam
Ma jako dziecko - 1 (córka) Saskii van Haasteren
Ma jako dziecko - 2 (córka) Petry van Haasteren
Seks Mężczyzna
Nagroda Rycerz w Zakonie Orange Nassau
Kolega w Studio van Haasteren Roberta Derksa
Kolega w Studio van Haasteren Dicka Heinsa
nazwisko rodowe od Haasteren
Jest częścią Studio Jana van Haasterena
Tworzy puzzle dla LANDARA

Czytaj więcej
Mniej czytać

Filtrowanie

rysownik

Rok

  • więcej Mniej

pudełko kombinowane

Temat

Wyszukaj książkę

  • więcej Mniej

Rodzaj układanki

Skandynawia

rocznica

Kolekcja

wydanie loterii

Podziel się tą stroną!